معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > رشد ۳ درصدی سوادآموزی در ۵ سال اخیر/ چاپ سالانه ۱۵۲ هزار کتاب برای سوادآموزان

رشد ۳ درصدی سوادآموزی در ۵ سال اخیر/ چاپ سالانه ۱۵۲ هزار کتاب برای سوادآموزان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به برنامه های سازمان برای سوادآموزی از چاپ ۱۵۲عنوان کتاب برای سوادآموزان خبر داد.

چاپ سالانه ۱۵۲هزار کتاب برای سوادآموزیبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نهضت سوادآموزی و موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان صبح امروز با حضور علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، یزدی خواه سرپرست موسسه علمی رزمندگان اسلام و جمعی از مسئولان مربوطه در محل این سازمان برگزار شد.

در این مراسم باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه مساله سوادآموزی با چالش هایی همراه است، عنوان کرد: با این وجود سازمان از هر فرصتی برای انجام کامل ماموریت خود بهره می گیرد.

وی ادامه داد: حداکثر مشارکت در اجرای برنامه ها را مورد توجه قرار دادیم و این مشارکت محدود به آموزش و پرورش نبوده بلکه نهادهای مربوطه، مراکز محلی و خانواده ها در این امر تاثیرگذار خواهند بود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه برخی از تفاهم نامه ها به طور ترویجی و برخی به طور تبلیغی است، گفت: امروز سی و یکمین تفاهم نامه را در سازمان امضا خواهیم کرد و با موسسه رزمندگان اسلام وارد تعاملات بیشتری می شویم.

باقرزاده تصریح کرد: با این موسسه در زمینه آموزش و تولید محتوا وارد تعامل شدیم همچنین سنجش و ارزشیابی و کیفیت بخشی را مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: این تعامل به یادگیری و توانمندسازی کمک کرده و با آگاهی و علم می توان به بهبود سطوح سوادآموزی کمک کرد؛ با توجه به سیاست اقتصاد مقاومتی که رکن اصلی آن توانایی و تولید دانش و علم برای تولید و مصرف بهینه است این موارد در گروه آموزش همگانی محقق می شود.

باقرزاده با اشاره به کارگروه مشترک عنوان کرد: با استفاده از این فرصت سالانه ۱۵۲عنوان کتاب جدید چاپ می شود که همکاری با این موسسه در این مورد و همچنین تولید ابزار آموزشی و ارزشیابی موثر است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی‌ به سرشماری‌ سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: در این سال سوادآموزی شتاب قابل قبولی گرفت و در سال‌های ۹۵-۹۱ یک میلیون و ۱۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از بی‌سوادان ردیف سنی ۱۰ تا ۴۹ سال با سواد شدند همچنین در همه گروه‌های سنی یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر از تعداد بی‌سوادان کاسته شد.

وی تصریح کرد: در سال‌های ۸۸ تا ۹۰ شاهد رشد ۱۴ برابری سوادآموزی بوده و گروه سنی ۶ سال به بالا رشد ۲٫۸۵ صدم درصدی را داشتند.

باقرزاده‌ با بیان اینکه میانگین درصد با‌سوادی در دنیا در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ فقط یک درصد بوده است، گفت: این مسئله در حالی است که ایران بین سال‌های ۹۰ تا ۹۵ رشد ۲٫۸۵ درصدی را داشته است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: بی‌سوادان کنونی کمتر از ۵۰ سال جمعیتی نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود که بخشی از آنها اتباع خارجی و برخی آموزش ناپذیر هستند.

انتهای پیام/

رشد پر شتاب سوادآموزی در ۵ سال گذشته

همچنین ببینید

انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای حل مشکل بیکاری نخبگان و راه‌اندازی مرکز نوآوری

تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی – پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی پژوهشی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *