معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > رشد 130 درصدی ایران در تولید علم یک دهم درصد برتر دنیا

رشد 130 درصدی ایران در تولید علم یک دهم درصد برتر دنیا

تهران-ایرنا- سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از رشد ۱۳۰ درصدی در تولید علم یک دهم درصد برتر دنیا خبر داد.

به گزارش گروه اخبار فرهنگی ایرنا از وزارت علوم، محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC ) روز چهارشنبه گفت: مقایسه تعداد مقالات داغ ( hot papers ) یا یک دهم درصد برتر ایران در پایگاه شاخص های اساسی علم آی.اس.آی ( ESI ) در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ میلادی از رشد ۱۳۰ درصدی حکایت دارد.
وی افزود: سهم مقالات داغ کشور از کل مقالات داغ دنیا نیز افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۵ میلادی ایران ۲٫۱٪ از مقالات داغ دنیا را تولید کرده بود که در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۳٫۵٪ و در سال ۲۰۱۷ به ۴٪ رسیده است. البته آمار سال ۲۰۱۷ میلادی هنوز در حال کامل شدن است.
دهقانی داشت: تولید علم دنیا در پایگاه استنادی آی.اس.آی براساس کیفیت طبقه بندی می شود. بر همین اساس مقالات یک دهم درصد برتر دنیا در این پایگاه مشخص شده اند. این مقالات آنهایی هستند که از بیشترین میزان اثرگذاری در دنیای علم برخوردار بوده اند. در پایگاه شاخص های اساسی علم آی.اس.آی ( ESI ) هر دو ماه یکبار مقالات یک دهم درصد برتر دنیا معرفی می گردند.
سرپرست ISC افزود: مقالات یک دهم درصد برتر با عنوان مقالات داغ نیز معرفی شده اند. اثربخشی این تولیدات از آن جهت اهمیت دارد که بیشترین تاثیر را در حوزه های علم به همراه دارند.
فراهنگ**۱۵۴۰** ۱۸۲۳
دریافت: حمید بحرینیان*انتشار: طاهره نبی اللهی

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *