معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > رقابت ۲۰۰ تیم در هشتمین مسابقات ملی هوافضا

رقابت ۲۰۰ تیم در هشتمین مسابقات ملی هوافضا

هشتمین دوره مسابقات ملی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر از امروز با حضور ۲۰۰ تیم آغاز به کار کرد و تا ۱۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، دکترحسین شاهوردی، دبیر هشتمین دوره مسابقات ملی هوا فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر اظهار کرد: در این مسابقات ۲۰۰ تیم حضور دارند که ۱۷۰ تیم مربوط به بخش دانش آموزی و ۳۰ تیم مربوط به بخش دانشجویی است.

وی افزود: بخش دانش آموزی این مسابقات در لیگهای طراحی و ساخت گلایدر دست پرتاب، هاور کرافت، راکت آبی هوای فشرده مجهز به چتر بازیابی، طراحی و ساخت موشک هوای فشرده بخش دقت و پایداری و رباتهای پرنده برگزار می شود.

دبیر هشتمین دوره مسابقات ملی هوا فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: بخش دانشجویی این مسابقات نیز در دو لیگ طراحی و ساخت گلایدر (هواسر) و رباتهای پرنده برگزار خواهد شد.

شاهوردی اظهار کرد: در این مسابقه تیم‌های شرکت کننده باید گزارش فنی خود را نیز ارائه کنند و امتیازات نهایی بر اساس امتیازات تیم‌ها در لیگ‌ها و نمره داوران به ارائه گزارش فنی تعیین خواهد شد.

وی تصریح کرد: در مجموع حدود ۷۰۰ نفر در قالب ۲۰۰ تیم در این مسابقات حضور دارند.

دبیر هشتمین دوره مسابقات ملی هوا فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مسابقه ترویج صنعت هوافضا و آشنا سازی جامعه با این دانش، شکوفایی استعداد و خلاقیت دانش‌آموزان علاقه‌مند در رشته‌های تخصصی مرتبط، ایجاد و شکل‌دهی ارتباط نزدیک و مستقیم دانش‌آموزان با اساتید دانشگاه، تشویق به انجام کار گروهی میان دانشجویان و دانش‌آموزان، تجربه حضور در یک رقابت علمی و عملی سالم در قالب یک فعالیت پژوهشی، فراهم آوردن فضای دوستانه و صمیمی در محیط دانشگاه، ارائه آموزش لازم درمورد فکرکردن، تمرکز حواس، طرح سوال و حل مساله، تقویت زمینه بروز تفکر سیال و طرح سوالات ذهنی از سوی دانش آموزان، آشنا کردن با تصویر سازی ذهنی، تحریک حس کنجکاوی، تفکر و ابتکار عمل و تاکید برضرورت پرورش تفکر جهانی و تفکر خلاق در دانش آموزان است.

انتهای پیام

  • اخبار مربوط به مسابقات هوافضا امیرکبیر ۹۵
  • مسابقات مربوط به هوافضا

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *