معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > سریع‌ترین خودروی سوپرسونیک جهان در فرودگاه تست می‌شود+تصاویر

سریع‌ترین خودروی سوپرسونیک جهان در فرودگاه تست می‌شود+تصاویر

سریع‌ترین خودروی جهان به زودی قابلیت‌های خود را به نمایش خواهد گذاشت.

خودروی سوپرسونیک

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، ساخت “خودروی سوپرسونیک Bloodhound ” (SSC) 10 سال زمان برده و این سامانه ماه اکتبر عملیاتی خواهد شد.

ساخت این خودرو در سال ۲۰۰۷ آغاز شد و گفته می‌شود در سال‌های آتی رکورد سرعت زمینی حال حاضر را خواهد شکست.

خودروی Bloodhound برای نخستین بار در فرودگاه “نیوکوی” (Newquay) در شهر کورنوال انگلستان با سرعت پایین به حرکت در خواهد آمد و قبل از رسیدن به پایان باند دو هزار و ۷۴۴ متری، به سرعت ۳۵۴ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

 خودروی مزبور توسط یک موتور جت Eurofighter-Typhoon نیرودهی می‌شود و چون هنوز در حال توسعه است، در آینده به سرعت هزار و ۶۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

بخش جلویی این خودرو باید محموله‌های آیرودینامیکی بالغ بر سه تن را در سرعت ۱۶۰۹ کیلومتر در ساعت و همچنین نیروهای تولیدشده توسط چرخ‌های جلویی و  سیستم تعلیق را تحمل کند. این خودرو حامل سپری فلزی برای محافظت از راننده بوده و سقف کابین آن نیز برای ایجاد مجموعه‌ای از امواج شوک طراحی شده است؛ این امواج هوا را به درون موتور جت هدایت می‌کنند.

در آزمایش ماه اکتبر، “اندی گرین” (Andy Green)، خلبان سابق جنگنده‌های نیروی هوایی انگلستان، قادر خواهد بود این خودرو را در دنیای واقعی به حرکت در آورد.

تیم سازنده مستقر در بریستول انگلستان به دنبال رسیدن به سرعت ۱۶۰۹ کیلومتر در ساعت طی یک مسیر ۱۹٫۳۱ کیلومتری در صحرای افریقای جنوبی است. این مهندسان اعلام کرده‌اند  پس از رسیدن به این سرعت، در نظر دارند سرعت خودرو را از هزار و ۶۰۰ کیلومتر در ساعت به صفر برسانند. در این فرآیند، پس از آن که خودرو به سرعت حداکثر رسید، ترمزهای هوا و چترها، ابتدا سرعت آن را به ۲۶۰ کیلومتر در ساعت خواهند رساند.  

آزمایش پیش رو، فرصتی مناسب برای نمایش بازخوردی واقعی این خودروست و تیم سازنده آن را هیجان انگیز توصیف کرده‌اند.

نمودار رکورد سرعت‌های زمینی

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *