معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > سیزدهمین شماره فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی منتشر شد

سیزدهمین شماره فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی منتشر شد

تهران- ایرنا- شماره سیزدهم فصلنامه «نقد کتاب علوم اجتماعی» به سردبیری محمدرضا رسولی ویژه بهار ۱۳۹۶منتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، این شماره فصلنامه «نقد کتاب علوم اجتماعی» با نقدی بر آثار سهراب صلاحی، احمد سیف، سید عباس احمدی، ناصرالدین غراب راهی بازار نشر شده است.
در بخش سخن سردبیر این فصلنامه با عنوان «دو نگاه به ادبیات جامعه شناسی معرفت» که به قلم محمدرضا رسولی دانشیار علوم ارتباطات انتشار یافته، آمده است: جامعه‌شناسی معرفتی در ایران برغم اهمیت و نقشی که در مجموعه علوم اجتماعی دارد، رشته مهجوری است که به لحاظ آموزش و پژوهش و تالیف، به قدر و اهمیتی که در علوم اجتماعی دارد هم چندان پرداخته نشده است.
در بخش «نقد تالیف» این شماره از فصلنامه، مقاله هایی با عنوان‌های «ایران و دو جنبش در نیم قرن نوشته دکتر علی اکبر فرهنگی»، «جنسیت، جامعه و جامعه شناسی نوشته دکتر شیرین احمدنیا»، «سرمایه‌داری و دموکراسی نوشته دکتر رحمان سعیدی» پیش روی خوانندگان قرار گرفته است.
مخاطبان همچنین در بخش «نقد ترجمه»، مقاله‌های متعددی با عنوان‌های «بحران در خرد انسانی نوشته دکتر محمدامین قانعی راد»، «انسان‌شناسی زبان‌شناختی نوشته دکتر فرهنگ ارشاد»، «دانش و آموزش مفاهیم نظریه‌های جامعه‌شناسی نوشته دکتر محمدعلی زکی»، «میدان‌های اعتراض در جنبش زنان هند نوشته مریم نورائی نژاد» آمده است.
در بخش واکاوی سیزدهمین فصلنامه «نقد کتاب علوم اجتماعی» دکتر محمدعلی مرادی مقاله ای با عنوان «فراسوی جامعه شناسی معرفتی» نوشته است.
مقاله «چیستی جامعه‌شناسی علم یا معرفت» نوشته دکتر محمد توکل نیز در بخش واکاوی این شماره از فصلنامه آمده است.
در بخش «یک کتاب، یک گفت‌وگو» عباس عبدی، محسن گودرزی و سعید ارکان‌زاده یزدی درباره کتاب «صدایی که شنیده نشد» با عنوان «این پژوهش پروژه نظام‌ شاه نبود» سخن گفته‌اند.
شماره سیزدهم فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی ویژه فصل بهار ۱۳۹۶به قیمت یک صد هزار ریال و به همت موسسه خانه کتاب روانه بازار نشر شده است.
فراهنگ**۱۸۸۰**۱۰۵۵
خبرنگار: پروین اروجی**انتشار: زینب کارگر

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *