معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در حوزه هوافضا ایجاد می‌شود

شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در حوزه هوافضا ایجاد می‌شود

تفاهم‌نامه ایجاد و تجهیز شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی بین ستاد هوایی و هوانوردی، معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش، صندوق کارآفرینی امید نهاد ریاست‌جمهوری و شبکه‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان به نمایندگی شرکت خلاقیت برتر به امضا رسید.

پژوهش‌سرای دانش‌آموزی

به گزارش ایسنا، در راستای تسهیل دسترسی دانش ‌آموزان کل کشور به تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مرتبط با علم هوافضا و سایر علوم مربوطه تفاهم‌نامه ایجاد و تجهیز شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی منعقد شد.

این تفاهم‌نامه چهارجانبه پس از بررسی‌ها و جلسات متعدد با حضور نماینده سازمان‌هایی همچون معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، صندوق کارآفرینی امید و شرکت دانش‌بنیان خلاقیت برتر، کارگزار باشگاه هوافضای جوان ستاد هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری امضا شد.

به موجب تفاهم‌نامه مذکور در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی واجد شرایط، در فاز اولیه این تفاهم‌نامه، کارگاه‌های هواپیمای مدل راه‌اندازی می‌شود و فارغ‌التحصیلان رشته هوافضا و سایر رشته‌های مربوطه با گذراندن دوره مربیگری هواپیمای مدل و اخذ مدرک مربوطه در آکادمی هوافضای باشگاه هوافضای جوان ستاد، پس از دریافت تسهیلات موردنیاز از صندوق کارآفرینی امید به فعالیت در پژوهش‌سراها خواهند پرداخت.

از دستاوردهای این طرح می‌توان به هماهنگی سازمان‌ها و تجمیع ظرفیت آن‌ها در راستای توسعه و فرهنگ‌سازی فناوری هوایی و همچنین اشتغال‌زایی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری، علاوه بر این دستاوردها، شرکت‌های دانش بنیان نیز می‌توانند با ارائه ایده‌ها و تجهیزات کمک آموزشی مفید در این راستا، در طرح بزرگ “ایجاد و تجهیز شبکه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی” مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ثبت‌نام بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب در آزمون ارشد ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *