معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > طرح تحول آموزش بارقه امیدی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی ایجاد کرده است

طرح تحول آموزش بارقه امیدی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی ایجاد کرده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بسته‌های آموزشی طرح تحول آموزش گفت: باید این کار به شدت دنبال شود چراکه موضوع تحول آموزش بارقه امیدی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد کرده است.

دانشجویان پزشکی

به گزارش ایسنا، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دوازدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: این دانشگاه از سال‌ها قبل براساس اصول منطقی، موضوع اصلاحات در آموزش پزشکی را دنبال کرده و با وجود محدودیت‌ها، این اصلاحات الهام‌بخش سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی شد و منجر به این شد که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۹۵ رتبه اول آموزشی را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کسب کند.

وی ادامه داد: نگاه متوازن و عادلانه مسئولان وزارت بهداشت در دولت یازدهم فرصت خوبی را برای دانشگاه شهید بهشتی ایجاد کرد تا این دانشگاه توانمندی‌های خود را بروز دهد و به جایگاه واقعی خود نزدیک شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه این دانشگاه در موضوع آموزش مجازی پیشگام و پیش‌رو است، گفت: این مسائل در جهت این است که نیروی انسانی کارآمد و بااخلاق را برای کشور تربیت کنیم.

پیوندی ادامه داد: موضوع جایگاه بین‌المللی شدن دانشگاه همواره مساله مهمی برای مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده است که با جذب ۱۵۰ دانشجو و ۲۰ استاد از کشورهای خارجی این روند به خوبی شروع شده است و امیدواریم در آینده بتوانیم گام‌های بلندتری را در این زمینه برداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: رسالت این دانشگاه پاسخگویی اجتماعی است و برنامه‌های خود را در این راستا طراحی می‌کند. در این زمینه براساس شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید ملی وظیفه بسیار مهمی برای خود می‌دانیم؛ زیرا اقتصاد دانش‌بنیان را اساس اقتصاد مقاومتی برمی‌شماریم.

وی تاکید کرد: اهمیت و حمایتی که از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانیم انجام دهیم می‌تواند کمک شایانی در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال داشته باشد.

پیوندی با بیان اینکه نیاز داریم نیروی کار با کمیت بالا و صلاحیت بالا با شاخص‌های صلاحیت‌های حرفه‌ای ایجاد کنیم، اظهار کرد: فرصت زیادی نیاز است تا بتوانیم نیروی انسانی کارآمدی را تربیت کنیم و در این راستا تلاش خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه اظهار کرد: در طول حدود سه سال گذشته هیات رئیسه دانشگاه به حدود ۵۰ گروه آموزشی سر زده و با مدیران گروه‌ها صحبت کرده‌ایم و مسائل و مشکلات را از زبان خودشان شنیده‌ایم و متوجه شدیم برخی مسائل و مشکلات مزمنی در سطح اسناد بالادستی وجود دارد که هیات علمی را دچار رنج کرده و باید به آن رسیدگی شود.

پیوندی در پایان خاطرنشان کرد: درخصوص جذب هیات علمی و معیشت اعضای هیات علمی و مسائل رفاهی آنها باید توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *