معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > فوت مرد میانسال به تب کریمه کنگو در تهران از شایعه تا واقعیت؟

فوت مرد میانسال به تب کریمه کنگو در تهران از شایعه تا واقعیت؟

مدیرکل دامپزشکی استان تهران در خصوص صحت فوت مرد میانسال به تب کریمه کنگو در استان تهران خبر داد.

اصغر برائی‌نژاد مدیرکل دامپزشکی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت:گوشت‌هایی که تحت نظارت دامپزشکی است، ۲۴ ساعت باید در حالت پیش‌سرد و در دمای یخچال نگهداری شود به این ترتیب به هیچ وجه مشکلی برای مصرف کنندگان از این طریق وجود ندارد.
 
وی ادامه داد:مردم باید گوشتی هایی که دارای نام و نشان دامپزشکی و مجوز دارای پروانه هستند باید تهیه و مصرف نمایند.
 
وی افزود: افراد باید توصیه‌های دامپزشکی را برای حفظ سلامت خود جدی بگیرند و سعی کنند به‌طور کلی از ذبح دام در روستاها و منازل در فصل گرما خودداری کنند زیرا این ویروس علائم خاصی به‌روی دام ندارد.
مدیرکل دامپزشکی استان تهران در خصوص تب کریمه کنگو در تهران افزود: هیچ گونه مورد مثبتی از بیماری تب کریمه کنگو در  تهران تا کنون مشاهده نشده است.
 
برائی نژاد در ادامه در خصوص فوت مرد میانسال به تب کریمه کنگو در تهران اشاره کرد و گفت:در حال حاضر مورد فوتی در استان تهران گزارش نشده است و اگر مورد فوتی باشد باید از بیمارستان مورد نظر گزارشات اعلام شود.
 
مدیرکل دامپزشکی استان تهران یادآورشد:دامپزشکی اقدامات پیشگیرانه مناسبی از جمله سم‌پاشی سطح دامداری‌ها و بدن دام‌ها، اعمال زنجیره سرد و تشدید نظارت‌های بهداشتی و نکات بهداشتی مورد نیاز را به مردم از طریق اصحاب رسانه اطلاع رسانی کرده است.
 
انتهای پیام/
 

همچنین ببینید

آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ فردا برگزار می‌شود

توکلی گفت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۵۵ شهرستان صبح فردا چهارم اسفند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *