معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > لزوم ارتقاء ارتباط استاد و دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی

لزوم ارتقاء ارتباط استاد و دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ارتباط استاد و دانشجو باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتقاء یابد، گفت: یکی از مسائل مهم در این زمینه موضوع اخلاق حرفه‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

باقر لاریجانی

به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در دوازدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: دانشگاه شهید بهشتی مجموعه بزرگی است که حدود ۱۲۰۰ نفر عضو هیات علمی دارد و مسوولیت تربیت بیش از ۱۲ هزار دانشجو را برعهده گرفته است که این مسئولیت بزرگی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه شهید بهشتی نیمی از مسوولیت ارائه خدمات بهداشت و درمان استان تهران را برعهده دارد، گفت: این مساله کار سنگینی است و کاری با این وسعت مساله کمی نیست که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آن را برعهده گرفته‌اند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آموزش پزشکی سابقه مهمی دارد، افزود: ریفورم در آموزش پزشکی در کشور ما به نوعی از این دانشگاه شروع شده است که امیدواریم با اصلاحات بتواند مسیر خود را با جدیت ادامه دهد.

وی تاکید کرد: ما باید متناسب با زمان خود را بسازیم چرا که نهادها نیز مانند انسان‌ها پیر و فرتوت می‌شوند و اگر نتوانند به درستی تغییرات را در خود ایجاد کنند قادر به ادامه مسیر نخواهند بود.

دکتر لاریجانی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه شهید بهشتی پتانسیل این را دارد که با نگاه جدید و با ظرفیت‌هایی که دارد خود را آماده کند که با یک آینده‌نگاری خوب خود را به سمت دانشگاه‌های نسل سوم حرکت دهد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: گاهی در برخی دانشکده‌ها بیش از ۹۰ درصد بودجه‌ای که از وزارت بهداشت گرفته می‌شود صرف حقوق اساتید می‌شود که این مساله فرصت نوآوری در دانشگاه‌ها را از بین می‌برد.

وی تاکید کرد: ارتقاء مسئولیت‌پذیری پزشکان، آماده‌کردن آنها برای رهبری تیم‌های سلامت، انعطاف پذیری در برنامه‌های آموزشی و ارزیابی بهتر برای جذب دانشجویان از برنامه‌های مهمی است که باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد توجه گیرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه وزارت بهداشت هنوز نتوانسته است نظام گزینش دانشجو را در دانشگاه‌های علوم پزشکی به دلیل شرایطی که وجود دارد متحول کند، گفت: امیدواریم روزی بتوانیم شرایط پذیرش دانشجو را از یک امتحان متداول تغییر دهیم.

وی افزود: سنگ بنای آموزش در کشور تربیت مربی و معلم است. به طوری که خیلی از افراد ممکن است متخصصین خوبی باشند اما مربی و معلم خوبی نباشند که ما باید در این زمینه کار بیشتری انجام دهیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: ارتباط استاد با دانشجو باید ارتقاء یابد و یکی از مسائل مهم در این زمینه موضوع اخلاق حرفه‌ای است و در روابط بین استاد و دانشجو باید رفتارهای ارتقاءیافته‌ای صورت گیرد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: در حال حاضر در حوزه آموزش پزشکی گفتمان آموزش پزشکی در دانشگاه‌ها ارتقاء پیدا کرده است. البته مشکلاتی نیز در زمینه ارائه خدمات وجود داشته اما شرایط به طور کلی نمایانگر حرکت رو به جلوی دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه است.

انتهای پیام

همچنین ببینید

کارت کنکور دکتری ۹۷ منتشر شد/ امکان دریافت کارت تا پنجشنبه

کارت ورود به جلسه آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ از امروز اول …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *