معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > لزوم همکاری بدنه دانشگاه های برتر با یکدیگر

لزوم همکاری بدنه دانشگاه های برتر با یکدیگر

نیلی محمودآبادی
رئیس دانشگاه تهران گفت: باید همکاری میان بدنه دانشگاه های برتر با یکدیگر تقویت و تشویق شوند.

محمود نیلی احمدآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری سیزدهمین اجلاس روسای دانشگاه های برتر کشوراظهار داشت: در حال حاضر مدیران دانشگاه های برتر، همکاری خوبی با یکدیگر دارند که باید همکاری بدنه این دانشگاه ها نیز با یکدیگر تقویت شود.

وی افزود: در حال حاضر اساتید و دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور با یکدیگر همکاری می کنند اما لازم است در قالب پروژه های ملی و به صورت سازمان یافته تری این همکاری ها ادامه یابد.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته فعالیت دانشگاه های کشور با دانشگاه های بین‌المللی توسعه یافته، بنابراین لازم است همکاری های دانشگاهی در داخل کشور نیز ایجاد شود تا از این طریق دانشگاه ها بتوانند مشکلات کشور را حل کنند.

نیلی احمد آبادی با بیان اینکه دانشگاه ها می توانند در بخشی از تحقق اشتغال موثر باشند گفت: پارک های علم و فناوری، دانشجویان دکترا و تحقق ایده های دانشجویی می تواند در زمینه ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان کمک کند.

وی ادامه داد: براساس پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت علوم، پنج دانشگاه و سه پژوهشگاه کشور باید جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گیرند که اکنون ۱۳ دانشگاه برتر کشور برای مشارکت در این پروژه انتخاب شده است.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های برتر کشور با هدف همفکری در حوزه های مختلف آموزش عالی به صورت منظم برگزار می شود.

همچنین ببینید

ثبت‌نام بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب در آزمون ارشد ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *