معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > مراکز درمان ناباروری جدید در کشور شروع به کار می‌کنند/ تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی بابت ۲۰ مرکز درمانی

مراکز درمان ناباروری جدید در کشور شروع به کار می‌کنند/ تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی بابت ۲۰ مرکز درمانی

رییس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت با بیان اینکه مراکز درمان ناباروری جدید در کشور افتتاح می‌شود، گفت: خدمات درمان ناباروری در مراکز اعلام شده دارای تخفیف ۸۵ درصدی است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدمحمد کاظمینی رییس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت از افتتاح مراکز درمان ناباروری جدید در کشور خبر داد و گفت: اقدامات موثری برای درمان ناباروری در کشور صورت گرفته است.
وی با اشاره به حمایت مالی از درمان زوج‌های نابارور گفت: اگر زوج‌ها به مراکزی که صلاحیت داشته اند و قرار داد بسته شده مراجعه کنند ۸۵ درصد خدمات را به صورت رایگان دریافت می‌کنند که این برنامه در حال اجرا است.
کاظمینی نوسازی و بهسازی مراکز ناباروری موجود را از دیگر اقدامات انجام شده خواند و گفت: با تخصیص اعتبار حدود ۴۰ میلیارد تومان مراکز آموزشی و درمانی ناباروری مستقر در بیمارستان‌های دولتی هم از نظر فضای فیزیکی و هم تجهیزات فیزیکی بهسازی و نوسازی شدند.
وی به برنامه ایجاد مراکز جدید دولتی اشاره کرد و گفت: در مجموع ۲۰ شهری که مرکز ناباروری نداشته اند، برایشان اعتبار خاصی در نظر گرفته شد تا مراکزی دائر کنند و بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای دائر کردن این مراکز اعتبار داده شد.
رییس مرکز پیوند وزارت بهداشت با اعلام اینکه از این ۲۰ مرکز، ۱۳ مرکز یا شروع به کار کرده اند و یا در روزهای آینده افتتاح می‌شوند، نسبت به راه اندازی هفت مرکز دیگر تا پایان دولت یازدهم ابراز امیدواری کرد و افزود: در مجموع اعتباری بیش از صد میلیارد تومان برای این مراکز هزینه شده است.
کاظمینی همچنین تاسیس بخش آندرولوژی و مرکز جامع حفظ ناباروری را از اقدامات دیگر برنامه درمان ناباروری اعلام کرد.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *