معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > مصمم به مشارکت کشورهای همسایه در دهمین جشنواره حرکت هستیم

مصمم به مشارکت کشورهای همسایه در دهمین جشنواره حرکت هستیم

تهران-ایرنا- مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جلب مشارکت کشورهای همسایه و منطقه را از رویکردهای دهمین جشنواره ملی حرکت عنوان کرد و آن را موجب بسط و گسترش ارتباطات علمی و فرهنگی میان ایران و کشورهای منطقه دانست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت علوم، فضل الله ایرجی کجوری در نخستین جلسه بخش بین الملل دهمین جشنواره حرکت اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی و علمی در سطح بین الملل بیشتر از هر حوزه دیگری می تواند به گسترش ارتباطات میان کشورها کمک کند.
وی ادامه داد: جشنواره ملی حرکت باید زمینه ساز جذب مشارکت دانشجویان، ایجاد شبکه‌های ملی و توسعه ارتباطات بین المللی در عرصه علم و فناوری باشد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: تبادل ایده ها و الگوهای فعالیت و شیوه های ارتباط صنعت و دانشگاه ها و همچنین تناسب پیوند دانشگاه و بازار کار می تواند از جمله اهداف ارتباطات و تعاملات بین المللی باشد.
ایرجی کجوری اظهار داشت: از ظرفیت های فرهنگی ما بین کشورهای جهان اسلام می توان برای معرفی دستاورد های دانشجویان ایرانی در سطح بین الملل بهره گرفت از همین رو مشارکت کشورهای همسایه و منطقه در دهمین جشنواره حرکت در دستور کار قرار گرفته است.
وی بیان داشت: دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور هم به جشنواره حرکت دعوت خواهند شد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: بخش بین الملل جشنواره حرکت، محملی برای معرفی دستاوردها و ابداعات دانشجویان نخبه ایرانی خارج از کشور خواهد بود و امیدواریم زمینه ساز بازگشت نخبگان ایرانی به کشور باشد.
دهمین جشنواره ملی حرکت؛ ویژه ارائه و نمایش دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی سراسر کشور از هفته نخست آذرماه امسال به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار خواهد شد.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۰۵۵**دریافت کننده: حمیدرضا بازگشا*انتشار: زینب کارگر

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *