معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > معاون پژوهش دانشگاه علم و صنعت ایران استاد ممتاز شد

معاون پژوهش دانشگاه علم و صنعت ایران استاد ممتاز شد

تهران- ایرنا- دکتر تورج محمدی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت و مجیدرضا آیت اللهی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک در دومین دوره انتخاب استاد ممتاز در دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان اساتید ممتاز دانشگاه علم و صنعت ایران انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه علم و صنعت ایران، منصور سلطانیه دبیر کمیته انتخاب استاد ممتاز دانشگاه علم و صنعت ایران، در توضیح فرآیند انتخاب اساتید ممتاز اظهار کرد: ابتدا در یک فراخوان عمومی از کلیه اعضای هیات علمی دانشگاه دعوت می کنیم از آیین نامه انتخاب استاد ممتاز استفاده کنند. در ادامه بر اساس اطلاعات جامع پژوهشی اساتید موجود در مدیریت امور پژوهش دانشگاه، اطلاعات گردآوری می شود و با کار کارشناسی فشرده در حوزه امور پژوهش این اطلاعات هم افزایی و تمام مدارک و دستاوردهای پژوهشی اساتید بررسی می شود.
دکتر سلطانیه مدیر امور پژوهش دانشگاه گفت: در ادامه این فرآیند، تمام اساتیدی که حایز شرایط هستند بر اساس معیارهای موجود در آیین نامه انتخاب اساتید ممتاز دسته بندی و برای ارزیابی و انتخاب نهایی به کمیته انتخاب اساتید ممتاز ارایه می شود.
استاد تمام دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران افزود: اعضای کمیته اساتید ممتاز مرکب از رییس دانشگاه (رییس شورا)، معاون پژوهش و فناوری (نایب رییس شورا)، معاون آموزشی، معاون فرهنگی و اجتماعی و سه استاد برجسته دانشگاه به انتخاب هیات ممیزه هستند و در نهایت این کمیته اساتید ممتاز را انتخاب خواهند نمود.
دکتر سلطانیه در ادامه به معیارهای انتخاب اساتید ممتاز اشاره کرد و گفت: بر اساس معیارهای مشخص شده در آیین نامه، استاد ممتاز باید بعد از ارتقا به مرتبه استادی دارای ویژگی هایی همچون؛ داشتن حداقل ۱۰ سال سابقه تدریس، راهنمایی حداقل ۱۰ دانش آموخته در سطح دکترای تخصصی، کسب حداقل ۶ امتیاز از کمیت آموزشی در هر سال تحصیلی بر مبنای آیین نامه ارتقای اعضا هیات علمی و…باشد.
دبیر کمیته انتخاب استاد ممتاز دانشگاه علم و صنعت ایران افزود: برای انتخاب اساتید ممتاز ویژگی های پژوهشی و فناوری مختلفی مورد توجه قرار می گیرد؛ از جمله انتشار حداقل ۵۰ مقاله Q1 با نام دانشگاه علم و صنعت ایران بعد از احراز مرتبه استادی به عنوان مسوول مکاتبات، همچنین متوسط امتیاز اعتبار پژوهشی ۱۰ سال آخر متقاضی باید جزو ۱۰ درصد اول اعتبار دانشگاه در این دوره باشد.
مدیر امور پژوهش دانشگاه در پایان صحبت های خود به نحوه قدردانی از اساتید ممتاز دانشگاه اشاره کرد و گفت: دومین دوره مراسم تکریم اساتید ممتاز دانشگاه به زودی برگزار خواهد شد و در آن نشان استاد ممتاز توسط رییس دانشگاه به آنان اعطا خواهد شد.
این اساتید در پذیرش داوطلبان ممتاز دکترا در اولویت هستند، سقف دریافت پایه های تشویقی طول خدمت برای آنان در نظر گرفته نمی شود و همزمان با اعطای استاد ممتازی سه پایه تشویقی به آنان اعطا خواهد شد. اعتبار گرنت اساتید ممتاز در ۵/۱ ضرب می شود.
علمی**۹۱۵۷
تنظیم: منصوره شوشتری**انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *