معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > موفقیت شرکت‌های دانش بنیان در صادرات تجهیزات آزمایشگاهی

موفقیت شرکت‌های دانش بنیان در صادرات تجهیزات آزمایشگاهی

دبیر پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با اشاره به حضور ۹ هزار محصول از ۳۹۴ شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه گفت: با تلاش‌های صورت گرفته برای صادرات محصولات دانش بنیان، در سال گذشته سه شرکت توانستند در عمان محصولات خود را به فروش برسانند.

تجهیزات آزمایشگاهی

به گزارش ایسنا، دکتر رضا اسدی فرد دبیر پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، افزود: این دوره از جشنواره با حضور ۳۹۴ شرکت تولیدکننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از جمله ۵۰ شرکت‌ فعال در زمینه فناوری نانو، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

وی تعداد شرکت‌های تجهیزات آزمایشگاهی نانو را در سال اول این نمایشگاه حدود ۹۶ شرکت‌ ذکر کرد و ادامه داد: امسال این تعداد به بیش از ۳۵۰ شرکت فروشنده تجهیزات و حدود ۸۰۰۰ دستگاه اصلی که با تجهیزات جانبی حدود ۱۱ هزار دستگاه می‌شود، رسیده است.

اسدی فرد با بیان اینکه در این نمایشگاه شرکت‌ها از نظر توانمندی مارکتینگ و طراحی سبد محصول رشد خوبی داشته‌اند، خاطر نشان کرد: برخی شرکت‌ها در سال گذشته فروش خارجی‌شان بیشتر از فروش داخلی‌شان بوده است و توانسته‌اند با همین درامدی که در سال گذشته از نمایشگاه داشته‌اند در بازارهای خارجی سرمایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به اشباع شدن بازارهای داخلی افزود: تجهیزاتی که در نمایشگاه ارایه شده از نظر کیفیت و قیمت بسیار رقابتی هستند و چون بازار داخلی آرام‌ آرام اشباع می‌شود تلاش ما این است که بازارهای منطقه‌ای را در دست بگیریم.

دبیر نمایشگاه تجهیزات‌آزمایشگاهی اضافه کرد: بر این اساس با حضور ۵۰ شرکت و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کریدور صادرات ایجاد کردیم که این کریدور شرکت‌ها را بسته به حوزه کاری که دارند در نمایشگاه‌های مختلف در دنیا شرکت می‌دهد، که از این بین می‌توان به حضور ۱۲ شرکت ایرانی در نمایشگاه عرب‌لب که اخیرا برگزار شد اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره از نمایشگاه حدود ۵۰ دستگاه جدید عرضه شده است، یادآور شد: دستگاه «انیمال پت» و «مینی سورنا» از جمله آنها است.

اسدی‌فرد با اشاره به حضور نمایندگان شرکت‌های تولید کننده از ۱۰ کشور خارجی در نمایشگاه، اظهار کرد: این شرکت‌ها عموما به عنوان نمایندگی شرکت‌های سازنده تجهیزات قرارداد نمایندگی امضا می‌کنند و بعد در کشور خودشان با اطلاعات دستگاه‌ها در مناقصه شرکت می‌کنند و اگر برنده شدند می‌آیند و این تجهیزات را خریداری می‌کنند.

دبیر نمایشگاه با اشاره به حضور تیم‌هایی از عمان، افغانستان، لبنان، اوگاندا، آلمان، انگلیس، رومانی و سریلانکا در نمایشگاه افزود: در سال گذشته سه شرکت توانستند در عمان از طریق یکی از مجموعه‌هایی که بعنوان نمایندگی از کشور عمان آمده بودند، محصولات خود را بفروشند.

به گفته وی در این نمایشگاه بیش از ۹ هزار محصول از ۳۹۴ شرکت دانش‌بنیان ارایه شده‌ است که شامل ۹۴۱۷ مورد تجهیزات و ۴۲۱ مورد مواد آزمایشگاهی می‌شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

آمار غایبان کنکور دکتری ۹۷/بیشترین شرکت کننده در گروه علوم انسانی

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب شرکت کننده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *