معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > نخستین سمینار علمی جایگاه گردشگری در اقتصاد مقاومتی

نخستین سمینار علمی جایگاه گردشگری در اقتصاد مقاومتی

تهران- ایرنا- رییس انجمن علمی گردشگری ایران از برگزاری نخستین سمینار علمی گردشگری در اقتصاد مقاومتی در دانشگاه علم و فرهنگ خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، محمدحسین ایمانی خوشخو اظهار داشت: با توجه به اهمیت و نقش گردشگری در توسعه اقتصادی کشورها و مناطق مختلف به ویژه در مسیرها و مقاصد گردشگری و تأثیرگذاری آن بر مردمان جوامع میزبان و محلی، نقش و جایگاه گردشگری و اثرات اقتصادی آن در این سمینار مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به هدف برگزاری این سمینار افزود: هدف اصلی این سمینار بررسی اثرات اقتصادی گردشگری در کشور و مناطق مختلف در جهت ایجاد اشتغال، کارآفرینی و رونق اقتصادی است و با توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی و اینکه گردشگری یکی از مصادیق بارز آن است، این موضوع با حضور اساتید و متخصصان خارجی و داخلی و براساس منویات مقام معظم رهبری در یک سمینار علمی یک روزه مورد بحث و بررسی و کنکاش علمی قرار می ‌گیرد.
رییس انجمن علمی گردشگری ایران با اشاره به محورهای سمینار علمی جایگاه گردشگری در اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: ویژگی‌ های درون‌ زایی اقتصاد گردشگری، شیوه‌ های جذب سرمایه‌ گذاری خارجی در گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی، نقش دولت در توسعه اقتصاد گردشگری با محوریت اقتصاد مقاومتی، زمینه‌های مشارکت بخش خصوصی در توسعه گردشگری با محوریت اقتصاد مقاومتی، جایگاه گردشگری در کاهش اثرات تحریم‌های خارجی در اقتصاد ملی و نقش و اثرات صنعت گردشگری بر توسعه اقتصادی کشور از محورهای اصلی این سمینار است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، سمینار علمی جایگاه گردشگری در اقتصاد مقاومتی ۱۷خرداد ماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌ شود.
علاقه‌ مندان به شرکت و ارسال آثار و حضور در سمینار می ‌توانند از طریق سایت دانشگاه به آدرس www.usc.ac.ir و لینک کلینیک مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری Info.T.S@usc.ac.ir اقدام کنند.
علاقه مندان برای ارسال موضوعات، آثار و ایده‌های جدید به دبیرخانه تا ۱۰خرداد ماه سال جاری مهلت دارند.
فراهنگ**۹۳۳۸**۱۰۲۷
  • سمینار گردشگری

همچنین ببینید

آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ فردا برگزار می‌شود

توکلی گفت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۵۵ شهرستان صبح فردا چهارم اسفند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *