معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان علوم‌پزشکی شیراز گشایش یافت

نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان علوم‌پزشکی شیراز گشایش یافت

نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور در شیراز آغاز به‌کار کرد.

دانش بنیان

به گزارش ایسنا، دکتر محمدهادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز شنبه ۹ اردیبهشت در افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: در این دانشگاه ۶ مرکز رشد فناوری فعال است که هر یک از این مراکز تعدادی شرکت را تحت پوشش خود دارند.

دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه برخی از شرکت‌های تحت پوشش مراکز شش‌گانه رشد علوم پزشکی شیراز، به‌عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند، افزود: در مجموع ۸۶ شرکت دانش‌بنیان در این حوزه فعال است.

وی با یادآوری اینکه در نمایشگاه معرفی توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان علوم پزشکی شیراز، ۷۰ شرکت دانش‌بنیان غرفه‌هایی برای ارائه دستاوردهای خود ایجاد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۴۴ محصول توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تولید و عرضه شده است.

ایمانیه همچنین با اشاره به اینکه برج پژوهش محمدرسول‌الله(ص) علوم پزشکی شیراز، ۲۸ مرکز تخصصی را در خود جای داده است، گفت: طراحی ساختمان دوم این برج پژوهشی با هدف توسعه فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی و ایجاد اتاق‌های تمیز به پایان رسیده و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به توسعه علمی در حوزه‌ دانش‌ نوین پزشکی، سرعت رشد در این حوزه را خوب توصیف و اضافه کرد: کمیته تحقیقات دانشجویی در شیراز بسیار فعال است و ۶ طرح را در حال پیگیری دارد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *