معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > نیاز کشور به 105 هزار تخت بیمارستانی/50 درصد تخت های بیمارستانی کشور فرسوده هستند

نیاز کشور به 105 هزار تخت بیمارستانی/50 درصد تخت های بیمارستانی کشور فرسوده هستند

رئیس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت گفت: ۵۰درصد تخت های بیمارستانی در کشور فرسوده هستند.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛شهلا میرگلو بیات رئیس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت در همایش شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت اظهار کرد: موضوع سلامت یکی ازبحث های مهم هر کشوری است که در برخی اوقات وجود مشکل در این حوزه منجر به تغییر دولت‌ها می شود.

وی افزود: در حال حاضر به ازای هر هزار نفر یک و هفت دهم تخت وجود دارد که اگر بخواهد این شرایط به شرایط معمولی برسد بایدبه ۳ تخت تخصیص یابد.

نماینده سابق مردم ساوه وعضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم ، بیان کرد:در حال حاضر در کشور ۱۳۵ هزار تخت بیمارستانی داریم که ۵۰ درصد از این تخت ها فرسوده بوده و با این شرایط نیازمند ۱۰۵ هزار تخت در کشور هستیم.

رئیس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه راه اندازی و تجهیز مراکز درمانی با بودجه دولتی برای ۱۰۵ هزار تخت ممکن نیست ، افزود: سازمان‌های مردم نهادی مانند مجمع خیرین سلامت در این حوزه می توانند نقش آفرینی کرده و مجمع خیرین سلامت با حضور حاج آقا نیری توانسته گام‌های مهمی در این زمینه بردارد.

وی افزود: حدود ۵ هزار میلیارد تومان از ابتدای تاسیس مجمع خیرین سلامت تاکنون در حوزه سلامت حوزه بهداشت جمع آوری و هزنیه شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از جمعیت کشور زنان هستند،گفت: شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت در راستای بهره گیری از ظرفیت بانوان در چند شهر بزرگ راه اندازی شده و تاکنون اقدامات خوبی با استفاده از ظرفیت‌ها و توان بانوان انجام شده است.

میرگلوبیات با بیان اینکه بانوان مشوقان خوبی برای همسران خود در کار خیر در حوزه سلامت هستند،تاکید کرد: شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت کشور تاکنون در مرکز ۲۴ عضو دارد و تلاش ما استفاده از این ظرفیت بانوان برای توسعه بهداشت و درمان و توجه به مناطق کم برخوردار است.

انتهای پیام/وزارت 

همچنین ببینید

آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ فردا برگزار می‌شود

توکلی گفت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۵۵ شهرستان صبح فردا چهارم اسفند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *