معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > هیچ نوشیدنی از کشورهای عربی مجوز واردات به کشور ندارد

هیچ نوشیدنی از کشورهای عربی مجوز واردات به کشور ندارد

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا دارو گفت: چندین سال است برای هیچ نوشیدنی‌ای از کشورهای عربی، به ویژه عربستان سعودی و امارات مجوز واردات صادر نشده است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سمیره صباح معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا دارو در پاسخ به اخباری مبنی بر واردات نوعی آبمیوه عربی به ایران، تاکید کرد: چندین سال است برای هیچ نوشیدنی‌ای از کشورهای عربی، به ویژه عربستان سعودی و امارات مجوز واردات صادر نشده است.
وی درباره «واردات نوعی نوشیدنی عربی به نام الخلیج و منتسب به یکی از وابستگان آل سعود» ضمن رد این موضوع افزود: حتی ۲ فرآورده نوشیدنی هم که از سالیان بسیار قبل مجوز داشته‌اند، دیگر موفق به اخذ مجوز جدید از این اداره کل نشده‌اند.
صباح بیان کرد: در خصوص این مورد خاص هم به صراحت اعلام می‌شود که نوشیدنی مذکور دارای مجوز نبوده و احتمال این که به صورت قاچاق وارد شده باشد، وجود دارد.
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: فرصت را مغتنم شمرده و اعلام می‌داریم که سیاست‌های کلان سلامت و اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری، همواره سر لوحه فعالیت‌های سازمان غذا و دارو بوده و خواهد بود.
انتهای پیام/ 

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *