معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > واحدهای دانشگاه آزاد در پنج کشور تاسیس می شود

واحدهای دانشگاه آزاد در پنج کشور تاسیس می شود

تهران- ایرنا- مدیر کل اداره بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد واحدهای دانشگاهی در عراق، سوریه و جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت : واحدها و رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی در لبنان و افغانستان توسعه می‌یابد.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، حسین ابراهیمی به مصوبه جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: در جلسه روز گذشته مقرر شد که ایجاد و توسعه واحدهای بین الملل در کشورهای همسایه به خصوص در افغانستان، عراق، لبنان، سوریه، جمهوری آذربایجان و غیره در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد، پیش از این مصوبه تفاهم‌نامه‌ای با عراق با حضور دکتر ولایتی، رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد که بر اساس آن واحدهای دانشگاه در ۵ شهر این کشور تاسیس شود.
وی اظهارکرد: قرار است ظرفیت پذیرش دانشجو از کشور عراق افزایش یابد چراکه مدرک دانشگاه آزاد اسلامی مورد تایید وزارت علوم عراق است، سامانه‌های مورد نیاز دانشجویان نیز به زبان عربی طراحی شده است تا مشکلی پیش نیاید.
ابراهیمی با بیان اینکه مطالعه چگونگی ایجاد واحد در کشور آذربایجان در حال انجام است، ادامه داد: سفیر جمهوری آذربایجان با دکتر نوریان دیدار داشت و علاقمندی کشورش را برای تاسیس واحدهای دانشگاهی در ان کشور اعلام کرد.
وی با اشاره به توسعه واحدهای لبنان و افغانستان گفت: توسعه واحد افغانستان و رشته‌ها در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری در دستور کار قرار دارد و در کنار توسعه واحد و رشته‌ها در لبنان به دنبال ایجاد واحد در سوریه نیز هستیم.
فراهنگذ **۹۰۲۲**
دریافت کننده :رقیه نوری *انتشاردهنده : زهره محتشمی پور

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *