معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > وزیرعلوم خبرداد: صادرات بیش از500میلیون دلاری شرکتهای دانش بنیان دردولت یازدهم

وزیرعلوم خبرداد: صادرات بیش از500میلیون دلاری شرکتهای دانش بنیان دردولت یازدهم

اصفهان-ایرنا- وزیرعلوم،تحقیقات وفناوری گفت:بیش از۵۰۰ میلیون دلارمحصولات شرکتهای دانش بنیان درطول فعالیت دولت تدبیر و امیدبه سایر کشورهای جهان صادر شد.

به گزارش ایرنا،محمدفرهادی عصرجمعه درآیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و سومین المپیادطرح کسب وکار دانشجویی افزود: به علاوه این میزان صادرات، همچنین سفر هیاتهای مختلف علمی و فناوری به کشورمان و برگزاری نشستهای تخصصی و کسب میزبانی سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارکهای علمی و مناطق نوآوری در سال ۲۰۱۸ از جمله فعالیتهایی است که در پرتو عقلانیت و فعالیت مستمر بدست آمد.
فرهادی با بیان اینکه این وزارتخانه همسو با سیاست خارجی کشورمان در پی تعامل فعال و سازنده با دیگرکشورها بوده است،اظهارکرد: استفاده ازظرفیتها و تخصص ایرانیان مقیم خارج، تعامل با دانشمندان سایرملل و همچنین عرضه محصولات و خدمات دانش بنیان به بازارهای بین المللی به خوبی دنبال شد و نتایج درخشانی نیز برای ایران بدنبال داشت.
وزیرعلوم،تحقیقات وفناوری خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید ازابتدای آغاز بکار فعالیتها از فرآیند تبدیل علم به فناوریهای مورد نیاز کشور و تجاری سازی آنها در مسیر اقتصاد دانش بنیان حمایت کرد و تبدیل مراکز دانشگاهی و علمی به دانشگاه های نسل سوم با رویکردکارآفرینی و خلق ثروت را در زمره اصلی ترین فعالیتها قرار داد.
فرهادی با اشاره به تعامل سازنده وزارت علوم،تحقیقات وفناوری باسایرنهادهای مرتبط از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،گفت: درمسیر توسعه و پیشرفت علمی کشور ازهرگونه موازی کاری پرهیز شده است.
وی حمایت از۳۹پارک علمی و فناوری کشور و صدور مجوز برای بیش از۳هزار شرکت و موسسه دانش بنیان را از دیگر اقدامات وزاتخانه متبوعش برشمرد و تصریح کرد: بسیاری از این مجموعه ها از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کردند.
وزیرعلوم،تحقیقات وفناوری به حفظ استقلال دانشگاه ها ومراکز پژوهشی و فناوری به عنوان دیگر رویکرد دولت یازدهم اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع ازابتدای فعالیت دولت به عنوان یک اصل، بطور جدی مورد توجه قرار گرفت و با پیگیریهای مستمر وزارت علوم،تحقیقات و فناوری خوشبختانه بند(ب) ماده۲۰قانون برنامه پنجم، درمقابل ماده اول احکام دائمی برنامه های توسعه کشور،به یک ماده قانونی دائمی تبدیل شد.
وزیرعلوم گفت:در جهان کنونی موفقیت و پیشرفت از آن کشورهایی است که زمینه را برای ظهور و بروز خلاقیتها و نوآوریها و در نهایت خلق ثروت از رهگذر علم فراهم می کنند.
وی با بیان اینکه وجود نیروی انسانی خلاق و با انگیزه از لازمه های هر کشوری است، ادامه داد: خوشبختانه کشورمان با داشتن ۲ هزار و ۵۰۰ موسسه و مرکز آموزش عالی و دارا بودن سالانه یک میلیون دانش آموخته دانشگاهی توانسته جایگاه ارزشمندی را در بین کشورهای منطقه داشته باشد.
آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به عنوان بزرگترین رویداد کار آفرینی کشور با حضور وزیرعلوم،تحقیقات وفناوری عصرجمعه با معرفی برترین ها در مجموعه سیتی سنتر اصفهان برگزار شد.
این جشنواره باهدف ترویج و توسعه فن آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن آفرینان به عنوان موتور حرکت و توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد فضای تعامل در میان فعالان عرصه های مختلف فن آفرینی از روز گذشته تا امروز (جمعه) برگزار شد.
این جشنواره در۲بخش اصلی مسابقه ای و غیر مسابقه ای برگزار شد که بخش مسابقه ای جشنواره شامل قسمت های طرح کسب و کار آزاد، المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی،فن آفرینان وفرصت های سرمایه گذاری بود.
بخش غیرمسابقه ای جشنواره ملی شیخ بهایی نیزشامل نمایشگاه،تالارمذاکره وسمینارهای آموزشی بود و امسال۹۰فرصت سرمایه گذاری جهت جذب سرمایه گذار در این بخش معرفی می شود.
جشنواره ملی شیخ بهایی هرساله از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم،تحقیقات وفناوری برگزار می شود.
شبک××۱۷۰۸××پ / ۶۰۲۰ / خبرنگار: علیرضا حکیمیان××انتشار دهنده:‌علیرضا ارشادی

همچنین ببینید

کارت کنکور دکتری ۹۷ منتشر شد/ امکان دریافت کارت تا پنجشنبه

کارت ورود به جلسه آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ از امروز اول …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *