معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > پرداخت ۵۶۰ میلیارد تومان وام از صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش‌بنیان

پرداخت ۵۶۰ میلیارد تومان وام از صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش‌بنیان

هفتاد و نهمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر منصور کبگانیان، دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در تشریح دستور و مصوبات این جلسه گفت: مهمترین دستور این جلسه گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان بود.

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان در کشور بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی تحت حمایت معاونت فناوری و علمی ریاست جمهوری و وزارتین علوم و بهداشت هستند که امسال خوشبختانه این حمایت رو به رشد و توسعه بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در آمار رسمی ارائه شده به ۵ هزار و ۳۷۲ درخواست تاسیس شرکت دانش بنیان اشاره شد که از این تعداد حدود ۲ هزار و ۳۰۰ شرکت مجوز گرفتند.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه علمی کشور گفت: تشکیل شرکت‌های دانش بنیان شرایط ویژه‌ای دارد و خوشبختانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه خوب عمل کرده ‌است.

وی افزود: در صندوق نوآوری و شکوفایی هم حدود هزار و پانصد میلیارد تومان اندوخته وجود دارد که حدود ۵۶۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام توسط کمیته اعتباری صندوق تصویب شده است.

دکتر کبگانیان ادامه داد: موضوع «پیوست فناوری» هم به عنوان یکی از موضوعات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» در این جلسه بررسی شد.

وی گفت: مقرر شد تا قراردادهای کلان خارجی حتما «پیوست فناوری» داشته باشند و پس از تصویب مقدمه و تعاریف مربوطه، ادامه بررسی به جلسه بعد موکول شد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ فردا برگزار می‌شود

توکلی گفت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۵۵ شهرستان صبح فردا چهارم اسفند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *