معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > پیشنهاد راه‌اندازی شعبه دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در لبنان

پیشنهاد راه‌اندازی شعبه دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در لبنان

در نشست مشترک نماینده دانشجویان حزب‌الله لبنان با رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) پیشنهاد جذب دانشجو به صورت مشترک با دانشگاه‌های لبنان و نیز احداث یک شعبه از دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در کشور لبنان مطرح شد.

159488.jpg

به گزارش ایسنا و به نقل از دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، دکتر قاسم الخنسا، نماینده دانشجویان حزب الله لبنان در دیدار با دکتر رضا سعیدی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) عنوان کرد: دانشگاه‌های کشور لبنان بیشتر وابستگی به کشورهای غربی دارند، به همین دلیل دانشجویان از فضاهای آموزشی خارج می‌شوند. دانشجویان لبنان به خاطر وجود مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در شهر مشهد و همچنین امکانات دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) تمایل دارند در این دانشگاه تحصیل کنند.

وی تصریح کرد: در این دانشگاه‌ها هیچ‌گونه امکانات مذهبی وجود ندارد و حتی دانشجویان را از برگزاری مراسم مذهبی مانند اقامه نماز جماعت منع می‌کنند. از طرفی این دانشگاه‌ها شهریه‌های بسیار بالایی از دانشجویان دریافت می‌کنند، به گونه‌ای که امکان تحصیل تنها برای عده‌ای محدود وجود دارد.

نماینده دانشجویان حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: امکانات آموزشی بسیار خوبی در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) وجود دارد. از این رو به دنبال فراهم آوردن شرایطی هستیم تا دانشجویان برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به این دانشگاه معرفی شوند.

دکتر سعیدی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) نیز در ادامه این جلسه، به معرفی رشته‌ها، شهریه‌ها و شیوه پذیرش دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخت. همچنین بورسیه‌ها و تفاوت شرایط آن‌ها در بین دو کشور نیز در این جلسه عنوان شد. 

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان بین‌الملل قبل از ورود به دوره‌های آموزشی دانشگاه، باید یک دوره ۶ ماهه را برای یادگیری زبان فارسی در جامعهالمصطفی بگذرانند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پذیرش ۱۰ درصد شرکت کنندگان‌ آزمون دکتری در دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۲۳۵ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *