معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > کتب مرجع بهداشت باروری به صورت بومی نوشته می شوند

کتب مرجع بهداشت باروری به صورت بومی نوشته می شوند

درمان ناباروری
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از توسعه علوم مرتبط با بهداشت باروری وبیولوژی تولید مثل به عنوان ماموریت مهم کلان منطقه ۴ خبر داد و گفت: کتب مرجع در زمینه بهداشت باروری تدوین می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالله رفیعی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در اجلاس معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور اقدامات انجام شده در کلان منطقه آمایشی ۴ در راستای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را تشریح کرد.

وی افزود: در مجموع ۱۳ هزار و ۸۵ دانشجو در دانشگاهها و دانشکده های مستقر در کلان منطقه آمایشی ۴ مشغول به تحصیل هستند و یک هزار و ۳۶ عضو هیات علمی با دانشگاهها و دانشکده های کلان منطقه همکاری می کنند.

رفیعی با اشاره به ماموریت های ویژه این کلان منطقه گفت: تدوین راهنمای بالینی سرطان کودکان در دست بررسی است و در همین زمینه سامانه ثبت موارد سرطان کودکان در استان خوزستان راه اندازی شد.

وی با اشاره به توسعه علوم زیست محیطی با تاکید بر آلاینده ها به عنوان یکی از ماموریت ویژه این منطقه از اقدامات اولیه جهت راه اندازی ازمایشگاه مرجع آلاینده ها در سطح منطقه خبر داد گفت: نشست کشوری در این خصوص برگزار شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز توسعه علوم مرتبط با بهداشت باروری وبیولوژی تولید مثل و همچنین توسعه بین المللی آموزش علوم پزشکی را از دیگر ماموریت های ویژه این کلان منطقه برشمرد و افزود: نشست ها و گردهمایی هایی برای بازنگری برنامه های درسی و تدوین راهنماهای بالینی مرتبط برگزار شده و مقدمات برگزاری نشست کشوری در این خصوص فراهم شده است.

وی از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای اعتباربخشی بین المللی خبر داد و افزود: برخی دانشگاههای منطقه نیز اقدام به جذب دانشجوی خارجی کرده اند.

رفیعی اظهار داشت: زیرساخت های توسعه آموزش مجازی در منطقه آماده شده و ۶ عنوان درس مجازی دانشجویی و دو کارگاه آموزش مجازی  جهت فارغ التحصیلان آموزش مداوم برگزار شده است.

وی از مراحل پایانی راه اندازی بیمارستان جامع زنان دزفول خبر داد و گفت: تدوین کتب مرجع در زمینه بهداشت باروری،‌ راه اندازی کلینیک آموزشی – درمانی سلامت باروری و جنسی،‌ برنامه ریزی جهت ارائه دروس عمومی ترم تابستان ۹۵-۹۶ به شیوه مجازی، برگزاری دوره های اموزشی در زمینه اخلاق حرفه ای جهت کادر درمانی، ادامه زیر ساخت های دانشگاه در زمینه بین المللی سازی آموزش از برنامه های سال ۱۳۹۶ کلان منطقه ۴ است.

همچنین ببینید

برنامه‌های دانشگاه آزاد برای تقویت زبان انگلیسی دانشجویان دکتری

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ویژه این دانشگاه برای تقویت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *