معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > کلنگ‌زنی احداث اولین خوابگاه دانشجویی توسط بخش خصوصی

کلنگ‌زنی احداث اولین خوابگاه دانشجویی توسط بخش خصوصی

وزیر علوم کلنگ احداث اولین خوابگاه در دانشگاه سیدجمال الدین اسد آبادی را که توسط بخش خصوصی و با تسهیلات ارزان قیمت صندوق رفاه دانشجویان ساخته می‌شود را به زمین زد.

کلنگ خوابگاه

به گزارش ایسنا، کلنگ‌زنی احداث اولین خوابگاه دانشجویی که توسط بخش خصوصی و با حمایت صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ساخته می شود، توسط وزیر علوم و با حضور مسئولان انجام شد. این خوابگاه در دو بلوک ١۵٠٠ نفری به صورتBOT توسط پیمانکار ساخته می‌شود و با توجه به استانداردهای وزارت علوم، خوابگاه دانشگاه باید حداقل ظرفیت ۶٠٠ دانشجو را داشته باشد.

با توجه به اینکه تعداد دانشجویان دختر دانشگاه سیدجمالدین اسدآبادی بیشتر از دانشجویان پسر است هر دو خوابگاه برای دانشجویان دختر ساخته می‌شود. همچنین پیمانکار موظف است پس از ساخت خوابگاه آن را در اختیار دانشگاه قرار دهد و دانشگاه نیز اجاره این خوابگاه را بصورت ماهیانه به پیمانکار پرداخت کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، با ظرفیت سازی جدید ساخت خوابگاه توسط این صندوق، سازمان برنامه و بودجه و تصویب ارائه تسهیلات ارزان قیمت در بودجه ۹۶ برای کمک به ساخت خوابگاه دانشجویی، مقرر شد از محل مذکور بخش عمده ای از سود بانکی تسهیلات اخذ شده توسط خوابگاه ساز از سوی صندوق رفاه دانشجویان پرداخت شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

آمار غایبان کنکور دکتری ۹۷/بیشترین شرکت کننده در گروه علوم انسانی

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب شرکت کننده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *