معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > 17 درصد از جمعیت دانشجویی کشور در دانشگاه‌های علمی-کاربردی تحصیل می‌کنند

17 درصد از جمعیت دانشجویی کشور در دانشگاه‌های علمی-کاربردی تحصیل می‌کنند

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه جامع علمی-کاربردی با اشاره به اینکه اکنون حدود ۴۵۰ هزار دانشجو معادل ۱۷ درصد جمعیت دانشجویی کشور در این دانشگاه مشغول تحصیل است، تصریح کرد: این دانشجویان در یک هزار و ۷۰ مرکز آموزشی در ۳۱ استان کشور تحصیل می‌کنند.

دانشگاه علمی کاربردی

محمودرضا دلاور در گفت ‌و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: تمرکز اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی به آموزش عالی مهارتی است به این شکل که ۷۰ درصد از برنامه درسی دانشجویان عملی است.

وی افزود: در برنامه بین‌المللی‌سازی برای اخذ گواهینامه بین‌المللی با یک دانشگاه معتبر تفاهمنامه امضا می‌شود برای اینکه دانشجویان بخشی از تحصیل را در کشور دیگری باشند و در پایان هر دو دانشگاه مدرک معتبری که در تمام دنیا قابل استفاده است به دانشجو ارائه می‌دهند.

دلاور با اشاره به اینکه اکنون حدود ۴۵۰ هزار دانشجو معادل ۱۷ درصد جمعیت دانشجویی کشور در این دانشگاه مشغول تحصیل است، تصریح کرد: این دانشجویان در یک هزار و ۷۰ مرکز آموزشی در ۳۱ استان کشور تحصیل می‌کنند .

وی از پذیرش ۱۰۰ دانشجو از شهر نجف از کشور عراق در دانشگاه جامع علمی کاربردی ایران خبر داد و گفت: به منظور رفع نیازهای آستان مقدس حضرت علی(ع)، در حال حاضر در حال مذاکره برای تعیین رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مورد نیاز هستیم و امید که در سال جاری این امر محقق شود .

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: شهریه این دانشجویان توسط دانشگاه تقبل شده است و مابقی هزینه‌ها بر عهده دانشجو است .

دلاور تاکید کرد: در حال حاضر ۲۸۰ دانشجو از سایر کشورها در دانشگاه جامع علمی کاربردی در ایران مشغول به تحصیل هستند.

وی پیگیری به منظور تبادل مدرسان و دانشجویان با دانشگاه‌های مهارتی بزرگ در دنیا، تدوین کاتالوگ بین‌المللی برای معرفی دانشگاه به زبان انگلیسی در سطح بین‌الملل را از جمله اقدامات انجام شده توسط این دانشگاه برشمرد.

دلاور خاطرنشان کرد: در طرح آمایش سرزمینی به منظور رسیدن از وضع موجود به وضع مطلوب، نیازهای آموزشی استان‌ها بررسی و هماهنگی لازم با سایر دست اندرکاران نظام آموزشی عالی مهارتی کشور انجام خواهد شد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *