معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > 33 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد 96 انتخاب رشته کردند

33 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد 96 انتخاب رشته کردند

تهران – ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا ساعت ۸ امروز (دوشنبه) تعداد ۳۳ هزار و ۶۰۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ انتخاب رشته کرده اند.

حسین توکلی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نتیجه اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ به صورت کارنامه تنظیم شده است و از دوشنبه ۱۵ خرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش – sanjesh.org – قرار گرفته است.
وی گفت: فرم انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ از روز ۲۱ خرداد ماه در سایت سازمان سنجش آموزش فعال شده و داوطلبان تا ۲۵ خرداد ماه فرصت انتخاب رشته حداقل ۱۰۰ کدرشته را دارند.
توکلی ادامه داد: از تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند، تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند که از این تعداد، ۳۲۵ هزار و ۲۲۷ نفر زن و ۳۳۰ هزار و ۹۵۶ نفر مرد هستند.
مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: از تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته تعداد ۵۰ هزار و ۵۲۲ نفر نیز در دو کدرشته امتحانی مجاز به انتخاب رشته شده اند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۶۸۵ نفر زن و ۲۶ هزار و ۸۳۷ نفر مرد هستند.
آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در ۶ گروه آزمایشی در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی و ۱۳۲ کدرشته امتحانی برگزار شد.
فراهنگ ** ۹۱۸۷ ** خبرنگار: حمیدرضا بازگشا * ۱۰۷۱

همچنین ببینید

آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ فردا برگزار می‌شود

توکلی گفت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در ۵۵ شهرستان صبح فردا چهارم اسفند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *