معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > 45 مغز انسان در یک گور دسته جمعی در اسپانیا پیدا شد+عکس

45 مغز انسان در یک گور دسته جمعی در اسپانیا پیدا شد+عکس

در یک گور دسته‌جمعی در اسپانیا مغزهای ۴۵ نفر که به طور طبیعی از بین نرفته و کوچکتر از اندازه طبیعی بودند کشف شد.

مغز

به گزارش ایسنا و به نقل از ای بی سی، نیوزر، فرناندو سرولا متخصص پزشکی قانونی در این باره گفت: مغزهایی که به طور طبیعی به مرور زمان از بین نرفته و شکل طبیعی خود را حفظ کنند بسیار نادر هستند و تنها ۱۰۰ مورد ثبت شده در این خصوص در جهان وجود دارد.

کشف این مغزها که حدود ۲۰ تا ۳۰ در صد از اندازه واقعی خود کوچکتر هستند تعجب بسیار دانشمندان  را برانگیخته است. طبق تحقیقات انجام شده در این مقبره که در ساختمان La Pedraja واقع است حدود ۱۰۴جسد از اجساد مردگان جنگ داخلی سال ۱۹۳۶ اسپانیا کشف شده است.

این مورد تنها بخش کوچکی از صدها مورد مشابه آن است که تاکنون حفاری شده‌ است.

دلایل زیادی در خصوص این کشف استثنایی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به شرایط آب و هوایی و نحوه مرگ افراد اشاره کرد. در زمان مرگ این قربانیان هوا سردتر و بارندگی بیشتر از حد معمول بوده است. منافذی که در اثر اصابت گلوله در مغز این افراد وجود داشته عاملی برای نفوذ آب به داخل آن بوده است، اما وجود خود جمجمه از سلول‌های مغزی در برابر خاک اسیدی محافظت می‌کند.

این فرایند که صابونی شدن نام دارد منجر به تبدیل بافت‌های بدن به وضعیتی شبیه به صابون می‌شود و با وجود اینکه بیشتر بافت‌های بدن تجزیه می‌شوند سلول‌های مغز همچنان دست نخورده باقی می‌مانند و به گفته Serrulla این رویداد امری بی‌سابقه و بی‌نظیر است. این مجموعه ۴۵ عددی از مغزهای انسانی یافت شده که همچنان دست نخورده باقی مانده است در آزمایشگاهی در شهر اسپانیا نگهداری می‌شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *