معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > 70 درصد ظرفیت دانشجویی دانشگاه آزاد نراق خالی است

70 درصد ظرفیت دانشجویی دانشگاه آزاد نراق خالی است

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد نراق نسبت به هفت الی هشت سال گذشته کاهش یافته و می‌توان گفت ۷۰ درصد ظرفیت دانشجویی بخصوص در مقاطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه خالی است.

2015_5_10_9_51_49.jpg

کریم نوزاد نمین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،با بیان این مطلب افزود: دانشگاه نراق از زمان تاسیس در سال ۱۳۶۸ تاکنون بیش از ۱۷ هزار فارغ‌التحصیل را به جامعه تحویل داده است.

وی بیان کرد: حدود ۹۵ درصد از دانشجویان دانشگاه آزاد نراق را دانشجویان غیربومی تشکیل می‌دهند و تعداد کمی دانشجوی بومی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این موضوع از همان ابتدای تاسیس دانشگاه تاکنون به این گونه بوده است.

وی تصریح کرد: برخورداری این سهم از دانشجویان غیربومی به سبب کم جمعیت بودن شهر و شهرستان نراق، وجود تعداد زیاد دانشگاه در منطقه و برخورداری آن از رشته‌های با قدمت، منحصر به فرد و برند است. دانشجویانی که همچون گذشته دانشگاه نراق را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند معمولا از شهرهای دور همچون تهران، ارومیه، مشهد، کرمان، آذربایجان، کاشان، اصفهان و شهرهای دور استان مرکزی به این شهر می‌آیند که باعث شده ظرفیت دانشجویان غیربومی بالاتر باشد و هنوز هم این روند در این دانشگاه ادامه دارد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

پاسخ وزارت بهداشت به انجمن اورتوپدی برای تعیین تعرفه‌های درمانی جدا از مصوبه دولت

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت گفت:هیچ انجمن علمی حق اعلام یا تغییر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *