معماری
خانه > اخبار آزمون دکتری > 70 درصد ظرفیت دانشجویی دانشگاه آزاد نراق خالی است

70 درصد ظرفیت دانشجویی دانشگاه آزاد نراق خالی است

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد نراق نسبت به هفت الی هشت سال گذشته کاهش یافته و می‌توان گفت ۷۰ درصد ظرفیت دانشجویی بخصوص در مقاطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه خالی است.

2015_5_10_9_51_49.jpg

کریم نوزاد نمین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،با بیان این مطلب افزود: دانشگاه نراق از زمان تاسیس در سال ۱۳۶۸ تاکنون بیش از ۱۷ هزار فارغ‌التحصیل را به جامعه تحویل داده است.

وی بیان کرد: حدود ۹۵ درصد از دانشجویان دانشگاه آزاد نراق را دانشجویان غیربومی تشکیل می‌دهند و تعداد کمی دانشجوی بومی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این موضوع از همان ابتدای تاسیس دانشگاه تاکنون به این گونه بوده است.

وی تصریح کرد: برخورداری این سهم از دانشجویان غیربومی به سبب کم جمعیت بودن شهر و شهرستان نراق، وجود تعداد زیاد دانشگاه در منطقه و برخورداری آن از رشته‌های با قدمت، منحصر به فرد و برند است. دانشجویانی که همچون گذشته دانشگاه نراق را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند معمولا از شهرهای دور همچون تهران، ارومیه، مشهد، کرمان، آذربایجان، کاشان، اصفهان و شهرهای دور استان مرکزی به این شهر می‌آیند که باعث شده ظرفیت دانشجویان غیربومی بالاتر باشد و هنوز هم این روند در این دانشگاه ادامه دارد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

ایجاد بیش از ۱۵۰۰ شغل مستقیم/ زیان‎ده نیستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان گفت: در دانشگاه آزاد استان بیش از ۱۵۰۰ شغل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *