معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > آخرین آمار ثبت‌نام دانشجویان در سامانه نقل‌وانتقالات دانشجویی

آخرین آمار ثبت‌نام دانشجویان در سامانه نقل‌وانتقالات دانشجویی

معاون سازمان امور دانشجویان از ثبت‌نام حدود ۱۰۰۰ نفر در سایت نقل و انتقالات دانشجویی تا ظهر روز سه شنبه،۷ اردیبهشت‌ماه خبر داد و افزود: مهلت ثبت نام آخر اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد و این مهلت قابل تمدید نخواهد بود.

دکتر ابوالحسن ریاضی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:چنانچه فردی برای این منظور که قادر باشد در محل زندگی خود تحصیل کند،در سامانه نقل و انتقالات ثبت‌نام نماید،با درخواست وی موافقت نمی‌شود. به عبارتی دیگر فردی که تقاضای نقل و انتقال یا مهمانی را دارد باید مستنداتی داشته باشد و این مستندات توسط دانشگاه مبداء و مقصد مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت با تقاضای فرد موافقت می‌شود.

وی با بیان این که منظور از مهمانی و نقل و انتقالات صرفا پذیرفتن مهمان است، توضیح داد: در واقع دانشجو نباید انتظار داشته باشد که زمانی که درخواست انتقال یا مهمانی می‌دهد،پس از موافقت با درخواست وی، مدرک دانشگاه مبدا را اخذ کند. این شرایط فقط هنگامی فراهم است که دانشجو تقاضا داشته باشد از یک دانشگاه تراز برتر به دانشگاه تراز پایین‌تر منتقل شود. برای مثال، دانشجو بخواهد از دانشگاه شریف به یکی از دانشگاه‌های شهرستان منتقل شود و مدرکی که اخذ می‌کند از همان دانشگاه شهرستان باشد.

به گزارش ایسنا،چندی پیش دکتر صدیقی نیز اعلام کرده بود که جمعیت متقاضیان نقل و انتقالات سال به سال کاهش می‌یابد. سال ۹۴ ، ۱۵ هزار مورد تقاضا ارائه شد که تنها با یک سوم آنها موافقت به عمل آمد. نتایج نقل و انتقالات دانشجویان سال ۹۵ نیز تا اول شهریور ماه مشخص می‌شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

درمان آسیب‌های مغزی با کمک سلول‌های بنیادی

محققان دانشگاه "جورجیا" با استفاده از سلولهای بنیادی یک روش جدید برای درمان سکته مغزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *