معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد/ اصلاح کد رشته ارتباطات واحد علوم و تحقیقات

آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد/ اصلاح کد رشته ارتباطات واحد علوم و تحقیقات

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و ثبت‌نام بدون آزمون مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز(یکشنبه) آغاز می‌شود.

دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی درگفت و گو با خبرنگار ایسنا با اعلام آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی از روز یکشنبه مورخ ۹۶٫۲٫۱۰ ساعت ۲۰ افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند متناسب با کدرشته امتحانی خود حداکثر تا ۴۰ رشته محل را در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کنند. آخرین مهلت ثبت‌نام ساعت ۲۴ روز ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ خواهد بود.

وی افزود: داوطلبان با مراجعه با سامانه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش پذیرش به آدرس www.azmoon.org و تهیه کارت اعتباری مربوطه، نسبت به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند.

دکتر حسین‌زاده لطفی از ثبت‌نام دوره‌های بدون آزمون دکتری تخصصی ویژه فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان خبر داد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دوره‌های بدون آزمون دکتری تخصصی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته منتشر شده، اظهار داشت: داوطلبان واجد شرایط می‌توانند در مدت تعیین‌شده با مراجعه به سامانه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: تمام رشته‌محل‌های دکتری تخصصی که در این مرحله برای سال ۱۳۹۶ در سامانه ثبت‌شده و پذیرش دانشجو انجام خواهد شد. دارای مجوز پذیرش دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

حسین‌زاده لطفی افزود: ظرفیت پذیرش براساس پتانسیل‌های موجود در واحدهای مجری دکتری و مصوبه شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری تعیین می‌شود.

وی درخصوص هزینه ثبت‌نام و انتخاب رشته داوطلبان گفت: حق ثبت‌نام برای داوطلبان بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی ۷۰۰ هزار ریال و هزینه انتخاب رشته برای داوطلبان با آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی برای هر فرد ۴۰۰ هزار ریال تعیین شده است. هزینه مصاحبه نیز تنها از آن دسته از داوطلبان که دعوت به مصاحبه می‌شوند، دریافت خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با بیان اینکه حذف کد رشته دکتری ارتباطات دانشگاه علوم تحقیقات در دفترچه ای که روی سایت قرار خواهد گرفت اصلاح شده است گفت: داوطلبان دفترچه جدید را برای انتخاب رشته ملاک عمل خود  قرار دهند. 

به گزارش ایسنا،  در دفترچه انتخاب رشته ای که روز شنبه توسط دانشگاه آزاد منتشر شده بود کد رشته دکتری علوم ارتباطات واحد علوم تحقیقات حذف شده بود که با انتشار دفترچه جدید این کد رشته اصلاح شده است. 

انتهای پیام

همچنین ببینید

برگزاری کلاس‌های نوروزی آنلاین همراه با استاد به کمک استارت آپ‌ها

یکی از استارت آپ‌ها موفق به ایجاد سامانه‌ای در حوزه تدریس آنلاین شده است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *