معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > آمادگی جهاد دانشگاهی برای اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا

آمادگی جهاد دانشگاهی برای اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا

رئیس جهاد دانشگاهی از آمادگی این نهاد برای اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا خبر داد و گفت: در زمینه پرورش ماهی در قفس و توسعه مراکز ناباروری نیز آمادگی لازم را داریم.

دکتر طیبی در چهل‌وسومین گردهمایی معاونین آموزشی جهاد

به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی صبح دوشنبه در نشست با استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم مراکز علمی در توسعه کشور اظهار داشت: نقش مهم جهاد دانشگاهی در حوزه علم و فناوری بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم در استان بوشهر نیز شاهد پویایی و موفقیت این مجموعه باشیم.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی ۲۰ درصد از کمک‌های وجوه عمومی استفاده می‌کند، یادآور شد: از مدیریت ارشد استان بوشهر انتظار داریم از مجموعه جهاد دانشگاهی استان به عنوان یک نهاد نوپا در این استان مهم حمایت کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در حوزه نفت، فعالیت‌های خوبی توسط این نهاد در دست انجام است، گفت: در حفاری‌های هوشمند و صنایع بالادستی نفت و همچنین آموزش‌های تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی و دوره‌های بهره‌برداری، تامین و نگهداری قطعات، اقداماتی توسط مجموعه جهاد دانشگاهی انجام شده است.

دکتر طیبی اضافه کرد: در کشت گیاه آلوئه ورا و تبدیل ژل آلوئه ورا به محصولات دیگر و همچنین فرآوری این محصول و بومی سازی و اصلاح نژاد گیاهان دارویی و سایر فعالیت‌های دارویی، تحقیقات ارزشمندی توسط جهاد دانشگاهی انجام شده ، ضمن اینکه جهاد دانشگاهی ظرفیت لازم برای شیرین سازی آب دریا را دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر استانی ساحلی است در زمینه پرورش ماهی در قفس در مرحله تولید انبوه قفس و تجهیزات لازم برای تقویت این صنعت آمادگی لازم داریم.

رئیس جهاد دانشگاهی یادآور شد: در زمینه توسعه مراکز ناباروری، درمان برص، زخم‌های دیابتی، مرکز ذخائر ژنتیک و سایر حوزه های علمی و پژوهشی هم ظرفیت لازم را داریم.

دکتر طیبی افزود: از طریق موسسه رویان، ۷۰۰ دوره آموزشی در ۷ گروه تخصصی در سطح کشور راه‌اندازی می‌کنیم و برای توسعه علم و فناوری از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی در پایان خاطرنشان کرد: استان بوشهر با وجود جمعیت کم، ظرفیت‌های بسیار زیادی در عرصه‌های دریا، نفت، انرژی، کشاورزی و … دارد و استاندار بوشهر هم با تلاش‌های بی شائبه نقش مهمی در توسعه استان بوشهر داشته است.

انتهای پیام

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *