معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > آمادگی ۲۵ هزار پایگاه برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان

آمادگی ۲۵ هزار پایگاه برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان

مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آ‌موزش و پرورش از ایجاد قریب به ۲۵ هزار پایگاه برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در سال جاری خبر داد.

مهدی علی‌اکبر‌زاده مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص برنامه‌های در نظر گرفته شده برای اوقات فراغت دانش‌آموزان اظهار داشت: با توجه به ارزیابی‌های انجام شده امسال در نظر داریم قریب به ۲۵ هزار پایگاه برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: دو سال گذشته این رقم ۱۷ هزار بود که سال گذشته آن را به ۲۲ هزار پایگاه افزایش دادیم و با توجه به استقبال انجام شده امسال افزایش تعداد پایگاه‌ها را در دستور کار قرار دادیم.
مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال سال تولید و اشتغال نامگذاری شده بنابراین برنامه‌های تابستانی و دوره‌های در نظر گرفته شده در پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزی حول این محور فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه مدارس، کانون‌های فرهنگی – تربیتی، هنرستان‌ها و سالن‌های ورزشی جزو پایگاه‌های در نظر گرفته شده برای دانش‌آموزان هستند، گفت: از نهادهای مرتبط با فعالیت‌های دانش‌آموزی مانند سازمان فنی‌حرفه‌ای، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی و نهادهایی از این قبیل برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان استفاده می‌شود.
علی‌اکبر‌زاده یادآور شد: آموزش دهندگان در پایگاه‌ها با رویکرد تولید و اشتغال برنامه‌هایی را برای دانش‌آموزان در نظر گرفته و آموزش می‌دهند، همچنین سعی داریم نواقصی که در سال‌های گذشته وجود داشته برطرف شود.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

از خطر شیوع آنفلوانزای مرغی در کشور تا چاقی شکمی نیمی از مردان ایرانی

حوزه سلامت در هفته قبل با رویداد‌های مواجه بود که در این بسته خبری به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *