معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > آینده‌ بازار سرمایه متعلق به شرکت‌های دانش‌بنیان است

آینده‌ بازار سرمایه متعلق به شرکت‌های دانش‌بنیان است

مدیرعامل فرابورس گفت: آینده بازار سرمایه متعلق به شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع کوچک و متوسط در کنار صنایع بزرگ کنونی خواهد بود و طلوع صنایع جدید با شکوفایی این شرکت‌ها در کنار صنایع قدیم رقم می‌خورد.

فرابورس

به گزارش ایسنا، امیر هامونی با اشاره به آغاز فرآیند ورود شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: ۲۶۰ شرکت دانش بنیان در این هفته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست  خود را ارائه دادند تا وارد بازار بورس شوند

هامونی با تأکید بر شکل‌گیری برنامه‌ای راهبردی برای ورود این شرکت‌ها به بازار بورس گفت: ورود این ۲۶۰ شرکت با فرآیند ارزیابی و ورود سالیانه ۲۰ شرکت به بازار بورس، ‌۱۳ سال طول خواهد کشید؛ بنابراین باید برنامه مدونی برای ورود شرکت‌ها و صنایع جدید تدوین کنیم.

وی ادامه داد: ۱۵۰ شرکت کوچک و متوسط به سازمان صنایع کوچک درخواست دادند تا وارد بازار شوند.

هامونی با اشاره به ضرورت بزرگ شدن بازار بورس با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: بازار آینده سرمایه متعلق به شرکت‌های دانش بنیان و صنایع کوچک و متوسط در کنار صنایع بزرگ کنونی خواهد بود و طلوع صنایع جدید در کنار صنایع قدیم رقم می‌خورد.

مدیرعامل فرابورس ایران راه ادامه حیات صنایع قدیمی را دانش‌بنیان شدن و به روز رسانی دانست و افزود: صنایع قدیم برای ماندن در صنعت و رقابت باید خود را دانش بنیان کنند؛ در غیر این صورت محکوم به شکست خواهند بود.

وی با بیان اینکه درحال برنامه‌ریزی برای بازار اولیه این صنایع هستیم،‌ گفت: اکنون بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین مالی این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است.

هامونی با اشاره به این‌که برای نخستین بار شاهد ورود اقتصاد هنر به بازار سرمایه هستیم، تاکید کرد: از هفته آینده شاهد پذیره نویسی هولدینگ سرمایه‌گذاری هنر خواهیم بود.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، وی در گفت‌وگوی ویژه خبری ساعت ۲۲:۳۰ شبکه دو خاطر نشان کرد: با هماهنگی مؤسسان و نظارت دستگاه‌های اجرایی امیدواریم این اخبار، بازار را تحریک کند تا صنایع مختلف وارد شوند و پرتفوی (سبد سهام) سهام‌داران متنوع شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *