معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > ابتلای یک میلیون و ۴۰۰ هزار ایرانی به هپاتیت/داروی ایرانی هپاتیت تا پایان سال وارد بازار می‌شود

ابتلای یک میلیون و ۴۰۰ هزار ایرانی به هپاتیت/داروی ایرانی هپاتیت تا پایان سال وارد بازار می‌شود

رئیس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به اینکه دارویى با عنوان تاف تا پایان امسال براى درمان بیمارى هپاتیت وارد بازار می‌شود از ابتلای یک میلیون و ۴۰۰ هزار ایرانی به هپاتیت خبر داد.

داروی «تاف» تا پایان سال به بازار می آید/ابتلای یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به هپاتیت در کشوربه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید موید علویان، رئیس شبکه هپاتیت ایران در نشست خبرى که امروز به مناسبت روز جهانی هپاتیت در سازمان انتقال خون برگزار شد، در خصوص هپاتیت بى و برنامه هاى کنترلى آن  اظهار کرد: امسال نسبت به قبل با توجه به مشکلات هپاتیت در کشور، وضعیت بهترى داریم؛ آمارهاى ما وضعیت بهترى را نسبت به کشورهاى منطقه در مورد  ۲ ویروس هپاتیت بى و سى نشان مى دهد.

وی با بیان اینکه  این ویروس ها باعث بروز سرطان و سیروز کبد مى شود، مطرح کرد: طى سال هاى اخیر سازمان بهداشت جهانى از ایدز به سمت هپاتیت رفته است.

علویان با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر هپاتیت در جهان بیشتر از ایدز شده است، گفت: در سال ٧٣ در کشور واکسیناسیون هپاتیت کودکان شروع شد و به همین دلیل هپاتیت در خصوص افراد زیر ٢٣ سال مطرح نیست.

رئیس شبکه هپاتیت ایران با بیان اینکه بیشترین مبتلایان به هپاتیت بى در کشور بین ٢٧ تا ۵٠ سال هستند، تصریح کرد: راه هاى ابتلا نسبت به گذشته تغییر کرده است.

وی ادامه داد: پیش بینى مى کنیم که در کشور حدود یک میلیون و ۴٠٠ هزار نفر مبتلا به هپاتیت بى داریم؛  خالکوبى غیربهداشتى، حجامت غیربهداشتى، رفتار جنسى غیر محافظت شده، قمه زدن از جمله خطراتى است که جامعه را از لحاظ ابتلا به هپاتیت تهدید مى کند.

علویان افزود: هپاتیت ب در نوزادان و افراد زیر ٢٣ سال وجود ندارد، اما با رفتارهاى پرخطر و رفتارهاى غیر بهداشتى که با خون سر و کار دارد مى توان به این بیمارى مبتلا شد؛ در حال حاضر واکسیناسیون آرایشگرها، مسئولین جمع آورى پسماند در شهردارى، کودکان کار، زندانیان و اهداکنندگان مستمر خون نیز آغاز شده است.

رئیس شبکه هپاتیت ایران با بیان اینکه  این بیمارى قابل کنترل است و داروی درمان هپاتیت تاف تا پایان امسال براى این بیمارى معرفى مى شود، تصریح کرد: این دارو عوارض داروى تنفوبیل را ندارد و تا پایان سال به بازار عرضه مى شود.

انتهای پیام/

تغییر راه های ابتلا به هپاتیتB  نسبت به گذشته

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *