معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > اتاق فکر اقتصاد مقاومتی توسط نخبگان علمی کشور تشکیل شد

اتاق فکر اقتصاد مقاومتی توسط نخبگان علمی کشور تشکیل شد

در جلسه هم اندیشی نخبگان علمی و صاحبان صنایع که با حضور بیش از ۷۰ نفر از نخبگان علمی و فناوری کشور و اندیشمندان حوزه های مختلف فناوری، اقتصادی، فرهنگی و کارآفرینان برتر کشوری برگزار شد،طرح تشکیل "اتاق فکر اقتصاد مقاومتی" توسط نخبگان علمی کشور تصویب شد.

اقتصاد مقاومتی

به گزارش ایسنا، سید وحید صدرالدینی مخترع برگزیده کشوری و رییس اولین جلسه هم اندیشی نخبگان با صاحبان صنایع با اعلام این مطلب اظهار داشت: جلسه هم اندیشی نخبگان با صاحبان صنایع که توسط جمعی از نخبگان و مخترعین برگزیده کشوری تنظیم و تدارک دیده شده بود با هدف بررسی توانمندی ها و نقش آفرینی نخبگان در اقتصاد مقاومتی در مجتمع امام رضا (ع) واقع در شهرک صنعتی شهید سلیمی برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه بیشتر از هفتاد نفر از نخبگان علمی از جمله مخترعین برگزیده کشور، پژوهشگران و اندیشمندان حوزه های مختلف علم و فناوری و همچنین جوانان نمونه کشوری در حوزه های فناوری، فرهنگی، ادبی و ورزشی حضور داشتند و با جمعی از مدیران صنایع نامی استان پیرامون اقتصاد مقاومتی و نقش افرینی نخبگان در تحقق این مهم بحث و تبادل نظر کردند. همچنین برای تداوم دو امر مهم «همت جوانانه» و «حرکات مؤمنانه فراگیر» جمعی از برگزیدگان ادبی و فرهنگی و قهرمانان ورزشی کشور در این جلسه شرکت کرده بودند.

رییس اولین جلسه هم اندیشی نخبگان با صاحبان صنایع در خصوص جزئیات جلسه هم اندیشی نخبگان علمی و صاحبان صنایع خاطرنشان کرد: در این جلسه مسائلی چون بررسی چالش ها و مشکلات نخبگان در خصوص ارائه و معرفی طرح ها و اختراعات به صاحبان صنایع و مدیران ارگان ها، لزوم میدان دهی به نخبگان برای اجرای طرح ها و برنامه های خود و مشارکت در مسائل جاری کشور، لزوم تشکیل اتاق فکر نخبگان برای ارائه نظرات و برنامه ها در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان و لزوم ایجاد امکان ارتباط کتبی نخبگان با نهاد مقام معظم رهبری برای ارائه طرح ها و برنامه های تدوین شده به وسیله نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این مخترع برگزیده کشوری در ادامه اظهار داشت: هدف از برگزاری این هم اندیشی و تشکیل اتاق فکر اقتصاد مقاومتی این است که به مسئولین اجرایی یادآوری شود اگر به فکر تحول و پیشرفت اقتصاد کشور هستند، باید راهکارهای علمی نخبگان را اجرا نمایند. چرا که اگر بخواهیم مدیریت تحولات در دست جوانان و نخبگان دانشگاهی و حوزوی باشد باید تحول بر محور نخبگان ایجاد شود.

‎صدرالدینی تاکید کرد: مسئولین اجرایی نیز اگر به فکر تحول و پیشرفت اقتصاد کشور می‌باشند باید راهکارهای علمی نخبگان را اجرا نمایند. چرا که اگر بخواهیم مدیریت تحولات در دست نخبگان دانشگاهی و حوزوی باشد باید تحول بر محور نخبگان ایجاد شود و از برنامه های مدون آنان در عرصه‌های مدیریتی و اقتصادی استفاده کنیم. نخبگان در جامعه امروز ما دارای ایده‌های فراوانی هستند که می‌تواند پیشرفت و رشد اقتصاد کشور را تضمین نمایند. ‎

‎رییس اولین جلسه هم اندیشی نخبگان با صاحبان صنایع در پایان با تاکید بر اینکه تشکیل اتاق فکر اقتصاد مقاومتی، برای ارائه سیاست‌ها و نقشه راه اقتصادی در راستای تحقق توسعه اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است، خاطرنشان کرد: اتاق فکر اقتصاد مقاومتی توسط نخبگان و فناوران مطرح و برگزیده کشوری تشکیل شده تا با فعال شدن یک کارگروه تخصصی متشکل از جمعی از اقتصاد دانان و نخبگان دانشگاهی، نقش محوری و بازوی مشورتی مناسبی برای نهادهای اجرایی ارکان نظام در تصمیم گیری‌ها و تصمیم‌سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی ایفا نماید.

انتهای پیام

همچنین ببینید

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تجمع کردند

جمعی از دانشجویان دانشکده سینما و تاتر دانشگاه هنر تهران ظهر امروز به دلیل اعتراض …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *