معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > ارائه درس عمومی ایمنی و ترافیک برای دانشجویان ۱۲ دانشگاه کشور

ارائه درس عمومی ایمنی و ترافیک برای دانشجویان ۱۲ دانشگاه کشور

ترافیک
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تک درس عمومی ایمنی و ترافیک برای دانشجویان در تمامی رشته ها طراحی و تاکنون در ۱۲ دانشگاه کشور برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سعید اصلان آبادی در اجلاس معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور با ارائه گزارش عملکرد منطقه آمایشی ۲، از همکاری تمامی اعضای هیات علمی دانشگاهها و دانشکده های مستقر در این منطقه آمایشی خبر داد. 

وی افزود: در این منطقه آمایشی ۳ دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، ارومیه و اردبیل، ۴ دانشکده علوم پزشکی مستقل خوی، مراغه، سراب، خلخال، ۳۰ دانشکده وابسته، ۱۱ موسسه آموزش عالی سلامت، ۱۹ مرکز آموزش بهورزی، ۱۲ واحد مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد، ۶۹ بیمارستان فعال و ۳۱ بیمارستان در حال احداث وجود دارند.

اصلان آبادی اظهار داشت: یک هزار و ۳۶۹ عضو هیات علمی مسئولیت آموزش ۱۶ هزار و ۴۸۵ دانشجو را در این منطقه کلان آمایشی برعهده دارند.

وی گفت:  ۴ ماموریت توسعه دانش مرتبط با حوادث ترافیکی جاده ای، توسعه دانش علوم زیست محیطی، توسعه دانش مرتبط با علوم روانپزشکی و روانشناسی متناسب با فرهنگ کشور و توسعه دانش داروسازی و صنایع مرتبط به منطقه آمایشی ۲ سپرده شده و این ماموریت ها توسط تمامی دانشگاههای مستقر در منطقه در حال پیگیری است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به راه اندازی کارگروه توسعه دانش حوادث ترافیکی و جاده ای اظهار داشت: برنامه های آموزشی دوره کارشناسی ارشد برای این رشته تدوین شده و تفاهم نامه هایی جهت همکاری بین بخشی با نهادهای مرتبط منعقد شده است.

وی گفت:‌ کتاب مرجع سلامت ترافیک تدوین و رونمایی شده و تک درس عمومی ایمنی و ترافیک برای دانشجویان در تمامی رشته ها طراحی و تاکنون این دوره در ۱۲ دانشگاه کشور برگزار شده است.

اصلان آبادی خاطرنشان کرد:‌ برای سایر ماموریت های منطقه نیز کارگروه ویژه تشکیل شده و برنامه های درسی در علوم مرتبط طراحی شده و برنامه عملیاتی برای اقدامات سال ۹۶ تمامی این کارگروه ها تدوین شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ساز و کاری طراحی شده تا تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه در اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی فعالیت نمایند،‌گفت: خوشبختانه این برنامه نتایج خوبی را در برداشته و این امر باعث شده همکاری خوبی در سطح دانشگاه در حوزه آموزش ایجاد شود.

همچنین ببینید

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تجمع کردند

جمعی از دانشجویان دانشکده سینما و تاتر دانشگاه هنر تهران ظهر امروز به دلیل اعتراض …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *