معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > ارائه سند ملی راهبردی نشر علمی/متناسب‌سازی توسعه آموزش عالی با نیازهای کشور

ارائه سند ملی راهبردی نشر علمی/متناسب‌سازی توسعه آموزش عالی با نیازهای کشور

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از متناسب‌سازی نیازهای کشور با تربیت متخصصان در دانشگاه‌ها، ارائه سند ملی راهبردی نشر علمی و تغییر آیین‌نامه کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی عتف خبر داد.

بازدید دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم از ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر وحید احمدی بعد از صدوپنجاه و ششمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف در مورد دستورات مورد بررسی در این جلسه اظهار کرد: یکی از دستورات این جلسه اصلاح آیین‌نامه کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی عتف بود.

وی افزود: دراین جلسه پیشنهاد افزایش مدت عضویت اعضای حقیقی از دو سال به چهار سال ارائه و تصویب شد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه گفت: دستور دیگر این نشست بحث هدفمندسازی گسترش یا توسعه آموزش عالی متناسب با نیازهای کشور بود.

وی تاکید کرد: طبیعتاً باید این دو مجموعه همراستایی و هماهنگی داشته باشند که با توجه به ظرفیت و جایگاه شورای عالی عتف که دراین نشست تصویب شد، وزارت علوم ظرف ۶ ماه برنامه هدفمندسازی گسترش آموزش عالی و متناسب‌سازی ترتیب متخصصان را با نیازهای کشور تهیه کند.

دکتر احمدی گفت: در این مسیر باید دستگاه‌های مختلف و متقاضی و مجموعه‌هایی که حوزه تقاضا هستند، با اعلام نیازمندی‌ها و برنامه‌های توسعه دستگاه مربوطه خود با وزارت علوم همکاری کنند.

دبیر شورای عالی عتف خاطرنشان کرد: دستور جلسه بعدی ارائه گزارش نظام ملی نشر علمی کشور بود.

وی افزود: با توجه به اینکه در سطح کشور حوزه‌های مختلف انتشارات و توسعه علمی نشر کشور ازجمله کتاب و پایان‌نامه را داریم، به هماهنگ‌سازی و همگرایی در انتشار این متون نیاز داریم.

دکتر احمدی یادآورشد: این هماهنگی باید در مجموعه‌های داخلی و ارتباط با مراکز بین‌المللی ایجاد شود و بر اساس این اصل درجلسه قبل شورای عالی عتف دبیرخانه را مکلف کرده بود که نظامی به نام نظام ملی نشر علمی کشور تدوین و در جلسه بعدی این گزارش ارائه شود.

معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم گفت: در کمیسیون دائمی تشکیل شده، گزارش اقدام صورت‌گرفته ارائه شد و نظرهای اعضا گرفته و مقرر شد این کار در قالب سند راهبردی نشر علمی کشور ارائه شود.

وی در مورد لازم‌الاجرا بودن این سند در صورت نهایی‌شدن تصریح کرد: این سند برای همه دستگاه‌های دولتی و دانشگاه‌هاست که در حوزه نشر علمی کشور فعال هستند.

دکتر احمدی در پایان تاکید کرد: مصوبات شورای عالی عتف برای همه دستگاه‌ها لازم الاجراست و اگر تصویب شود، همه دستگاه‌ها باید اجرا کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، صدوپنجاه و ششمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف در باغ گیاه‌شناسی ملی ایران با حضور معاونان پژوهشی سازمان‌های مختلف تشکیل شد و بعد از این جلسه حضار از باغ ملی گیاه‌شناسی ایران بازدید کردند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

نتایج اولیه رشته‌های‌ نیمه متمرکز کنکور ۹۶ منتشر شد

اسامی‌ معرفی‌شدگان‌ چندبرابر ظرفیت رشته‌های‌ مختلف‌ تحصیلی نیمه‌متمرکز دانشگاهها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی در آزمون‌ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *