معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایران برای عملیاتی کردن شعار سال

اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایران برای عملیاتی کردن شعار سال

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، با تاکید بر اینکه تمامی برنامه‌های این دانشگاه در راستای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تدوین شده است، گفت: یکی از ملزومات تحقق شعار سال در دانشگاه‌ها تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه است که متاسفانه تا کنون این ارتباط بسیار ضعیف بوده است. بنابراین تلاش برای تقویت این ارتباط، حمایت از پژوهشگران و محققان از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای تحقق شعار سال است.

دکتر سید جواد حاج میر اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران جهت عملیاتی کردن شعار سال اشاره کرد و افزود: این دانشگاه از سال گذشته تا حدود قابل توجهی اصول را رعایت و برنامه های آموزشی،‌ درمانی و پژوهشی دانشگاه را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین کرد اما باتوجه به شرایط ویژه اقتصادی که در حال حاضر بر کشور حاکم است لازم است این رهنمود را به صورت کامل عملیاتی و اجرایی کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد:‌ خوشبختانه در تنظیم برنامه عملیاتی دانشگاه تقریبا محورهای اساسی این برنامه بر اساس اصول شعار ” اقتصاد مقاومتی،‌ اقدام و عمل”‌ تدوین شده و قرار است در همین راستا بودجه های مالی را به خوبی مدیریت کنیم و از اسراف و کارهای بیهوده که باعث اتلاف انرژی و منابع است خودداری کنیم.

دکتر حاج میر اسماعیلی به نقش موثر تحقیقات و پژوهش در عملیاتی کردن شعار سال اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پژوهش و تحقیق همواره یکی از نیازهای اساسی و مهم کشور محسوب می شود، دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این زمینه هیچ گونه کوتاهی انجام نداده است و تمامی پژوهشگرانی علاقمند می توانند از حمایت های همه جانبه این دانشگاه بهره مند باشند. چرا که یکی از ملزومات اصلی “اقتصاد مقاومتی،‌ اقدام و عمل” با توجه ویژه به حوزه پژوهش و تحقیق به صورت کاربردی است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه گام های موثری در عرصه پژوهش و تحقیق در دانشگاه علوم پزشکی ایران برداشته شده است به طوریکه تولید مقالات علمی منتشر شده این دانشگاه در سایت های معتبر خارجی از نظر کمی و کیفی ارتقاء یافته است. امیدواریم با برنامه ریزی ها، مدیریت اصولی، استفاده صحیح از منابع و ظرفیت های موجود بتوانیم در راستای عمل به شعار سال، تعدادی بسیاری از این تولیدات را کاربردی، به فناوری و ثروت تبدیل کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، در پایان بر ضرورت تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه تاکنون ارتباط رضایت بخش و خوبی بین صنعت و دانشگاه برقرار نشده است در حالی که اگر این رابطه شکل بگیرد این جامعه و مردم هستند که در درجه اول از ارتباط سود می برند. بنابراین یکی از ملزومات عملیاتی کردن شعار سال تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت است.

انتهای پیام

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *