معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز از امروز آغاز می شود

انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز از امروز آغاز می شود

تهران – ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ از امروز(شنبه) آغاز و داوطلبان تا ۱۳ اردیبهشت ماه می توانند نسبت به انتخاب ۵۰ کد رشته اقدام کنند.

حسین توکلی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی از امروز تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶ می توانند به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته، با رعایت ضوابط نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته های تحصیلی مربوط به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.
وی ادامه داد: در این دوره از آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز، تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۴۷ هزار و ۵۷۹ داوطلب غایب بودند.
توکلی افزود: پس از برگزاری آزمون، کارنامه داوطلبان ۲۸ فروردین ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و از تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ حاضر در جلسه آزمون تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب تعداد ۷۵ هزار و ۱۴۸ داوطلب مجاز به انتخاب رشته کد رشته محل های دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و همچنین کدرشته محل های سایر دوره ها شده اند و تعداد ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کد رشته های تحصیلی از سایر دوره های آموزش عالی (به جز دوره روزانه دانشگاه های و موسسات آموزش عالی دولتی) شدند.
وی خاطر نشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲ ) در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.
توکلی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دوره های روزانه و سایر دوره های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی ۱۴ هزار و ۴۱۴ نفر تعیین شده که این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه های آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و بر اساس اطلاعیه های مربوط که در سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: اسامی معرفی ‌شدگان دارای حد نصاب به منظور شرکت در مرحله دوم ( مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری در هفته اول خرداد ماه ۹۶ از طریق پایگاه اطلاع ‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.
فراهنگ ** ۹۳۳۸ ** خبرنگار:‌صدیقه بهارلو * انتشار: امید غیاثوند

همچنین ببینید

ثبت نام آزمون ارشد علوم پزشکی از امروز آغاز شد

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ رشته‌های علوم پزشکی از امروز دوشنبه ۳۰ بهمن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *