معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > برگزاری اختتامیه مسابقه دانش‌آموزی نور همزمان با عید قربان

برگزاری اختتامیه مسابقه دانش‌آموزی نور همزمان با عید قربان

تاکنون بیش از ۵ هزار نفر تعداد هزار و ۸۵۴ اثر را به دبیرخانه «مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ» ارسال کرده‌اند و اختتامیه این رویداد در عید قربان برگزار خواهد شد.

مسابقه نور

به گزارش ایسنا، «مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ» از ابتدای آذرماه سال گذشته کار خود را شروع کرده است.

این مسابقه که با موضوع ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای از انجام آزمایش‌های علمی گروه‌های دانش‌آموزی طرح‌ریزی شده است، می‌تواند در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف باشد.

بین‌المللی بودن و فراهم کردن عرصه رقابت برای دانش‌آموزان سایر کشورهای اسلامی با حضور دانش‌آموزان برخی کشورهای منطقه، یکی از ویژگی‌های این دور از مسابقه «نور» است و تاکنون ۵ هزار و ۴۸ دانش‌آموز در این مسابقه شرکت کرده‌اند و هزار و ۸۵۴ فیلم به دبیرخانه مسابقه ارسال شده است.

دانش‌آموزان برای شرکت در مسابقه دانش‌آموزی نور تا پایان خرداد ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

اختتامیه این رویداد علمی دانش‌آموزی همزمان با دهم ذی‌الحجه مصادف با عید سعید قربان برگزار خواهد شد.

مسابقه دانش‌­آموزی نور با هدف ایجاد زمینه رشد استعدادهای درخشان و ترسیم افق‌های جدید در اذهان جامعه دانش‌آموزی و مشارکت مراکز آموزشی، توسط دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) برگزار می‌شود.

انتهای پیام

همچنین ببینید

درمان آسیب‌های مغزی با کمک سلول‌های بنیادی

محققان دانشگاه "جورجیا" با استفاده از سلولهای بنیادی یک روش جدید برای درمان سکته مغزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *