معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > برگزاری اولین المپیاد بین‌المللی نانو در آذرماه جاری

برگزاری اولین المپیاد بین‌المللی نانو در آذرماه جاری

با امضای توافق‌نامه میان  ۳ کشور ایران، تایوان و روسیه اولین المپیاد بین‌المللی نانو موضوع «کاربردهای فناوری نانو در حوزه آب و فاضلاب» در آذرماه جاری برگزاری می‌شود.

آزمون سراسری کارشناسی ارشد - دانشگاه علم و صنعت

به گزارش ایسنا به دنبال امضای تفاهم‌نامه برگزاری المپیاد بین‌المللی نانو (INO) در بهمن‌ماه سال گذشته دومین جلسه کمیته راهبری المپیاد با حضور نمایندگانی از روسیه، تایوان و ایران در تهران برگزار شد و در این نشست دو روزه محوریت موضوعی، زمان‌بندی، آیین‌نامه اجرایی و مدل برگزاری المپیاد مورد بررسی قرار گرفت.

طبق توافقات صورت گرفته، موضوع اولین المپیاد بین‌المللی نانو، «کاربردهای فناوری نانو در آب و فاضلاب» خواهد بود. این موضوع با توجه به دغدغه جهانی موجود در حوزه آب و پساب‌های خانگی و صنعتی انتخاب شد تا نخبگانی از کشورهای مختلف دنیا، در جستجوی راه‌حل فناورانه‌ای بر پایه دانش نانو برای حل این نگرانی بین‌المللی به رقابت بپردازند.

 این المپیاد در دو مرحله ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود و کشورهای شرکت‌کننده پس از ارزیابی تیم‌های‌ خود در مرحله ملی، یک تیم را بر حضور در مرحله نهایی معرفی می‌کنند.

اولین دوره المپیاد در ابتدای آذرماه سال جاری در تهران به مدت ۷ تا۱۰ روز برگزار خواهد شد.

در این نشست، پروفسور علی بیت‌اللهی، مدیر امور بین‌الملل ستاد نانو به عنوان رئیس کمیته راهبری المپیاد انتخاب شد. همچنین طی این جلسه مقرر شد کشورهای علاقه‌مند تا تیرماه جاری آمادگی خود را جهت حضور در المپیاد اعلام کنند و پس از آن طی رقابت‌های ملی برگزار شده در کشور خود، نخبگان جوان و اعضای تیم اعزامی خود را انتخاب کنند.

بر این اساس از هر کشور تنها یک تیم می‌تواند در مرحله نهایی رقابت شرکت کند.

رقابت در این المپیاد به صورت چالش فناورانه برای حل معضلات حوزه آب و فاضلاب با کمک فناوری نانو در عناوین پیشنهادی تیم‌های شرکت‌کننده خواهد بود.  تاکنون ۴ کشور آمادگی خود را برای شرکت در المپیاد اعلام کرده‌اند و انتظار می‌رود کشورهای بیشتری به جمع شرکت‌کنندگان اضافه شوند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تجمع کردند

جمعی از دانشجویان دانشکده سینما و تاتر دانشگاه هنر تهران ظهر امروز به دلیل اعتراض …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *