معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > برگزاری نمایشگاه فن بازار همزمان با جشنواره ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور

برگزاری نمایشگاه فن بازار همزمان با جشنواره ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: نمایشگاه فن بازار همزمان با جشنواره ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد.

رونمایی از سه دستاورد فناورانه دانشگاه صنعتی مالک اشتر با حضور وزیر دفاع

به گزارش ایسنا، دکتر کریم نجفی برزگر ،با اعلام این خبر گفت: نمایشگاه فن بازار همزمان با جشنواره ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور با همکاری معاونت پژوهش و فناوری ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد.

دکتر نجفی ادامه داد: دانشجویان مخترع و مبتکر دانشگاه پیام نور تا کنون بالغ بر ۹۰۰ طرح خود را طی سالیان گذشته در اداره ثبت اختراعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسانده اندو حدود ۳۰ اختراع توانسته است از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی کشور تایید لازم را دریافت نمایند.

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی تصریح کرد: حدود ۳۰ مخترع دانشگاه توانستند با طرح و ایده و ثبت اختراع خود عضویت در بنیاد ملی نخبگان دریافت و توسط محصول فناورانه خود،شرکت تشکیل دهند و مراحل دانش بنیان شدن آن را پیگیری نمایند ، و روز یازدهم اردیبهشت ماه سا جاری در نمایشگاه فن بازار شاهد محصولات آنها خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: دانشجویان مخترع دانشگاه پیام نور طی سالیان گذشته با طرح خود توانستند ۱۲۹ مدال در مسابقات بین المللی اختراعات (به ترتیب از کشورهای سوئیس ، روسیه، رومانی، کرواسی، آلمان، بلژیک، انگلستان، فرانسه، کره جنوبی، مالزی، لهستان، چین تایپه، تایوان، صربستان، مجارستان، کویت) که شامل ۴۰ مدال طلا، ۵۶ مدال نقره و ۳۳ مدال برنز است کسب نمایند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر نجفی در پایان افزود: نمایشگاه فن بازار و جشنواره ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور نشان از بلوغ و توانمندی این دانشگاه در عرصه فناوری است و در راستای پیام مقام معظم رهبری(دام عزه) مبنی بر سال اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال ، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشجویی در نظر دارد در جهت تولید اختراعات دانشجویان و معرفی آنها به سازمان های دولتی و خصوصی مرتبط، و ایجاد بستری برای اشتغال ، هماهنگی لازم را انجام دهد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد موسسات غیرانتفاعی ساعت 20 اعلام می‌شود

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *