معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در تهران برگزار می شود

بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در تهران برگزار می شود

دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران، از برگزاری بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در منطقه به میزبانی تهران خبر داد.

بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در تهران برگزار می شودبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ احمد موذن زاده دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران  اظهار داشت: با پشتوانه برگزاری ٢٧ کنگره متوالی و موفق کشوری و تلاش و کوشش علمی ۱۵ دپارتمان دانشگاهی فیزیوتراپی در سطح کشور و با محوریت انجمن علمی فیزیوتراپی ایران برگزاری اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی به شایستگی هدف گذاری شده است.
وی افزود: سایر برگزارکنندگان این کنگره شامل کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی، سازمان بهزیستی و سازمان نظام پزشکی، دانشگاه های علوم پزشکی ایران و علوم بهزیستی و توان بخشی و سایر دپارتمان های دانشگاهی فیزیوتراپی و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران هستند.
دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران ادامه داد: در راستای دورنمای علمی کشور در سال ١۴٠۴ و سیاست‌های بورد و انجمن فیزیوتراپی و در جهت محوریت علمی کشور در سطح منطقه خاورمیانه برنامه ریزی لازم برای برگزاری بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در سطح منطقه صورت گرفته است.
موذن زاده عنوان کرد: حدود ۳ هزار فیزیوتراپیست و دانشجوی فیزیوتراپی و سایر رشته های توانبخشی و پزشکان عمومی و متخصص در این کنگره شرکت خواهند کرد.
وی افزود: ما ٣٨٢ مقاله را از طریق درگاه دوزبانه این همایش پذیرش کرده و حدود ۳۰ سخنران مطرح خارجی از کشورهای آلمان، انگلستان، ایتالیا، کانادا، استرالیا، آفریقای جنوبی، آمریکا، هند، پاکستان، آذربایجان، لبنان، رومانی، لهستان و فرانسه در این همایش سخنرانی کرده و تعدادی از متخصصین مطرح ایرانی خارج از کشور نیز در بزرگترین رخداد علمی فیزیوتراپی در سطح منطقه حضور خواهند داشت.
دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران افزود: در این همایش ٢۵ کارگاه علمی نیز در جهت توانمندسازی بالینی و حرفه ای فیزیوتراپیست های ایرانی برنامه ریزی شده که حداقل ۷۰ درصد این کارگاه ها با سخنرانی شخصیت های برجسته علمی خارجی مانند دکتر دامرهولد از مایوکلینیک آمریکا، دکتر علی ایرانی رئیس انجمن فیزیوتراپی هند، دکتر پتمن رئیس شاخه قلبی ریوی کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی از استرالیا و سایر اساتید مطرح خارجی و داخلی برگزار خواهد شد.
موذن زاده افزود: حداقل ۱۰۰ فیزیوتراپیست خارجی به عنوان شرکت کننده در این همایش علمی مشارکت کرده و این میزان استقبال و حضور برجسته ترین شخصیت‌های علمی فیزیوتراپی از اقصی نقاط دنیا در کشور نشان دهنده محوریت علمی فیزیوتراپی ایران در بین کشورهای منطقه است.
وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران نیز در پنج سالن و با شرکت حدود  ۱۰۰ شرکت تولیدکننده یا وارد کننده تجهیزات و سایر محصولات آموزشی، کتب و نشریات، مواد مصرفی و تولیدات مکانوتراپی و ورزشی برگزار خواهد شد که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه تاریخ فیزیوتراپی کشور است.
این فیزیوتراپیست اعلام کرد: در این نمایشگاه از تعدادی از تولیدات داخلی که به دست صنعتگران داخلی طراحی و ساخته شده است نیز رونمایی شده که جلوه ای دیگر از تجلی اقتصاد مقاومتی در عرصه علوم پزشکی کشور است.

همچنین ببینید

اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد موسسات غیرانتفاعی ساعت 20 اعلام می‌شود

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *