معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > بورسیه‌ها و متقاضیان هیات علمی بلاتکلیف فراخوانده شدند

بورسیه‌ها و متقاضیان هیات علمی بلاتکلیف فراخوانده شدند

تهران- ایرنا- دبیرخانه هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از بارگذاری فرم بورسیه ها و متقاضیان جذب نشده بلاتکلیف خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، دبیرخانه هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعلام کرد: بارگذاری فرم بورسیه ها و متقاضیان جذب نشده بلاتکلیف در تاریخ ۲۸ تیر ۹۶ از طریق زیرپرتال هیات عالی جذب قابل دسترسی است.

** اتمام برگزاری آزمون‌های پایان پودمان های آموزشی دوره های علمی کاربردی
معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: آزمون‌های پایان پودمان های آموزشی دوره های علمی کاربردی به شیوه آموزش های خاص از ۸ تیرماه ۹۶ آغاز شده و تا ۲۳ تیرماه ادامه داشت.
به گزارش ایرنا از دانشگاه جامع علمی کاربردی، جواد حاتمی گفت: آزمون‌های پایان پودمان‌های آموزشی دوره های علمی کاربردی به شیوه آموزش های خاص در نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در رشته‌های کاردانی فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) روستایی، کاردانی امور دهیاری و شوراها، کاردانی مدیریت خانواده، کاردانی مدیریت کسب و کار، کاردانی مترجمی عمومی زبان انگلیسی و کارشناسی مدیریت خانواده، مطابق برنامه زمانی اعلام شده و دستورالعمل آزمون در ۳۱ استان کشور برگزار شد.
وی افزود: آزمون‌های پایانی ۵۴ پودمان آموزشی با حضور ۵ هزار و ۳۳۳ دانشجو در ۶ رشته تحصیلی برگزار شد.
معاون سنجش و نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: در این دوره به منظور نظارت دقیق بر اجرای صحیح آزمون‌های مذکور، محل برگزاری آزمون‌ها به صورت متمرکز در یک حوزه امتحانی در تمامی استان‌ها تجمیع شد.
حاتمی اظهار داشت: در این آزمون به منظور نظارت بر وضعیت برگزاری آزمون‌های فوق علاوه بر همکاران واحدهای استانی، تیمی متشکل از مدیرکل دفتر سنجش و آزمون به همراه کارشناسان نیز از حوزه‌های امتحانی در استان‌های خراسان رضوی، البرز و نیز استان تهران بازدید کردند که گزارش بازدیدها در قالب فرم سنجش و ارزشیابی از فرآیند برگزاری به این معاونت ارسال شد.
وی گفت: ۲۰ هزار و ۱۶۰ سئوال امتحانی مربوط به ۵۴ پودمان آموزشی و ۲۲۴ عنوان درسی مورد بازبینی قرار گرفت.

** برنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی برای دانشجویان فعال در حوزه مراکز رشد
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به حرکت این دانشگاه در مسیر توسعه کیفی گفت: به دنبال تحقق این امر دانشگاه به مراکر علمی کاربردی که متقاضی ایجاد مرکز رشد و خوشه فناور باشند موافقت اصولی یک ساله اعطا می کند و به دانشجویان فعال در این حوزه نیز تسهیلات ارائه خواهد کرد.
محمدحسین امید با اشاره به کاهش متقاضی در بخش آموزش عالی کشور گفت: برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ تعداد ۸۵۰ هزار ظرفیت دانشجو در مراکز این دانشگاه اعلام شد که تنها۱۷۰ هزار نفر از این ظرفیت، دارای متقاضی بود.
وی افزود: با رعایت ماموریت گرایی و ارائه مجوز به رشته‌های مورد نیاز جامعه و جلب اطمینان مردم در وجود بازار کار و ایجاد این باور در مدیران نسبت به توان دانشگاه در تربیت نیروی کار متخصص و کار آمد مورد نیاز آنها می توانیم این دوران تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه بر اساس اهداف برنامه ششم توسعه، جمعیت دانشجویان مهارتی باید از ۲۰ به ۳۰ درصد افزایش پیدا کنند، گفت: در این راستا طرحی ارائه کردیم مبنی بر اینکه دانشجویان علمی کاربردی در رشته های خاص مورد نیاز هر منطقه از تسهیلات کمک هزینه تحصیلی برخوردار شوند که متاسفانه پس از طی مراحل مختلف، این طرح در مرحله نهایی رد شد.
امید خاطرنشان کرد: بنا داریم امسال نیز دوباره این طرح را در مجلس شورای اسلامی دنبال ‌کنیم و در این راه از رئیسان واحدهای استانی و مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی در کل کشور درخواست داریم نسبت به جلب حمایت نمایندگان محترم مجلس در استان و شهرستان خود اقدام کنند‌.
وی عنوان کرد: در قانون بودجه سال ۹۶ برای اولین بار موفق شدیم موافقت ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دراز مدت برای تامین تجهیزات زیرساختی مراکز علمی کاربردی و ۸۰ میلیون دلار برای خریدهای ارزی از مجلس دریافت کنیم.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: این دانشگاه ۲۳ مرکز وابسته در کل کشور دارد که برخی از آنها مبنای وقفی دارند که بهتر است با اولویت بخش خصوصی، هیات امنایی برای اداره آنها تشکیل شود و این مراکز را اداره کنند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: با توجه به تصویب هیات امنا، امسال تا ۱۵ درصد می توان شهریه های مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی را افزایش داد که این افزایش برای رشته‌های فنی و مهندسی ۱۵ درصد و در دیگر رشته ها ۵ تا ۱۰ درصد خواهد بود.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۰۵۵
خبرنگار: حمیدرضا بازگشا**انتشار:‌ زینب کارگر

  • شماره همراه هیات علمی mail

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *