معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > بیش از 70 درصد دانش‌آموختگان علمی کاربردی شاغل هستند

بیش از 70 درصد دانش‌آموختگان علمی کاربردی شاغل هستند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با ضروری خواندن فرهنگ‌سازی برای توسعه آموزش‌های مهارتی و کاربردی در کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه دارای شغل هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدحسین امید، شناسایی نیازهای آموزش استان‌ها در حوزه مهارتی و تربیت نیروی انسانی در این زمینه را از اهداف این دانشگاه عنوان کرد.
وی افزود: به منظور ترغیب تحصیل دانشجو در رشته‌های مهارتی در حال مذاکره با مراکز استان‌ها و خیرین هستیم تا بخشی از شهریه دانشجو توسط آنان پرداخت شود.
امید به فعالیت هزار و ۷۰ مرکز آموزشی زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به گستردگی بیش از حد دانشگاه علمی کاربردی در گذشته و در پی اقدام مسئولان این دانشگاه برای ارائه خدمات کیفی و بهتر، بیش از ۲۰۰ مرکز تجمیع و تعطیل شده و تعداد این واحدها اکنون به حدود ۸۵۰ مرکز تقلیل یافته است.
وی تاکید کرد: مراکز علمی کاربردی که دارای اساسنامه نباشند در بهمن ماه نمی توانند دانشجو بپذیرند.
امید با اشاره به اشتغال‌محور و مهارتی بودن رشته‌های علمی کاربردی، به جوانان توصیه کرد با توجه به خالی بودن ظرفیت رشته‌های مهارتی، به جای تحصیل در رشته‌هایی که جامعه نیازی به آنها ندارد، در رشته‌های مهارتی تحصیل کنند.

** جلسه کمیته فنی تفاهم نامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد
در بیست و یکمین جلسه کمیته فنی تفاهم نامه‌های دانشگاه، تفاهم نامه‌ میان دانشگاه جامع علمی کاربردی با سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری، تفاهم نامه ‌بین واحد استانی مازندران و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز آیین نامه کمیته فنی تفاهم نامه های دانشگاه مطرح و بررسی شد.
تمامی تفاهم نامه‌های ملی و استانی این دانشگاه پیش از انعقاد، لازم است بر اساس ضوابط و مقررات و صلاحدید دانشگاه در کمیته مذکور بررسی و تایید شود.
تاکنون ۲۱ جلسه این کمیته تشکیل شده است که نتیجه آن بررسی ۴۷ عنوان تفاهم نامه ملی و استانی با بیش از ۴۹۰ نفر ساعت بوده است.
فراهنگ**۹۱۸۷**خبرنگار: حمیدرضا بازگشا

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *