معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > تاکنون رشته‌ای از وزارت علوم به وزارت بهداشت منتقل نشده است

تاکنون رشته‌ای از وزارت علوم به وزارت بهداشت منتقل نشده است

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه تاکنون هیچ رشته‌ای از وزارت علوم به وزارت بهداشت منتقل نشده است و با اشاره به سیاست‌ها و تجارب قریب به اتفاق کشورهای توسعه یافته در حوزه آموزش، ادغام شدن رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی را در آینده محتمل دانست.

شریعتی معاون وزیر علوم

به گزارش ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی و دکتر محمد روشن معاون حقوقی و امور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن حضور در دانشگاه گیلان، در نشستی که با حضور معاونین و رؤسای دانشکده های دانشگاه برگزار شد شرکت نمودند .

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در این نشست ضمن تبریک بعثت پیامبر مکرم اسلام، گفت: با حمایت معاونت اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه دیگر مبنای تخصیص بودجه به دانشگاه ها، شاخص سرانه دانشجویی نخواهد بود .

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: قرار گرفتن آموزش عالی کشور در مدار درست نیازمند عزمی جدی و همراهی همگانی در این مسیر است .

دکتر شریعتی در ادامه به فرصت های تحقیقاتی دانشجویان دوره دکتری اشاره کرد و گفت:در چند سال اخیر میزان این فرصت های تحقیقاتی نزدیک ۴۰ درصد افزایش یافته است .

وی ابراز امیدواری کرد:با عنایت اختصاص ۶۰ میلیارد تومان وام ویژه دانشجویان دکتری، این مقدار در امسال به میزان دو برابر افزایش یاید .

معاون آموزشی وزارت علوم در ادامه با اشاره به جلسات مشترک کارگروه وزارت های علوم و بهداشت، گفت:هیچ رشته ای تاکنون از وزارت علوم به وزارت بهداشت منتقل نشده است و با ذکر سیاست ها و تجارب قریب به اتفاق کشورهای توسعه یافته در حوزه آموزش، ادغام شدن رشته های پژشکی و غیر پزشکی را در آینده محتمل دانست .

دکتر شریعتی در انتها نیز با اهمیت خواندن دهه سرآمدی آموزش یادآور شد: انتظار داریم دانشگاه ها ضمن اجرای برنامه های متنوع در این دهه، نسبت به اطلاع رسانی اقدامات انجام شده همت گمارند .

محور حرکت دانشگاه گیلان به سمت توسعه است
 

رئیس دانشگاه گیلان گفت:محور حرکت دانشگاه گیلان به سمت توسعه است و ضابطه گرایی و قانون در همه امور حکمفرما باشد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،دکتر احمد رضی در نشستی که با حضور معاون آموزشی و حقوقی و امور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت عملکردی دانشگاه در حوزه های مختلف، گفت:در دوره مدیریت جدید سعی کردیم محور حرکت را به سمت توسعه دانشگاه قرار دهیم و ضابطه گرایی و قانون در همه امور حکمفرما باشد.

وی توجه به کیفیت را در همه امور مهم برشمرد و از حرکت فزاینده دانشگاه به سمت ایجاد ساختارهای بنیادی در راستای محقق شدن کارکرد دانشگاه های نسل سوم خبر داد و یادآورد شد:ایجاد مرکز رشد،کانون های خلاقیت و شکوفایی، مرکز نوآوری، مرکز ارائه خدمات تخصصی مثل مرکز آپا و … بخشی از فرآیند حرکت به سمت دانشگاه های کارآفرین است.

رییس دانشگاه گیلان در ادامه به ارتباطات بین المللی دانشگاه اشاره کرد و گفت:دانشگاه گیلان علاوه بر ارتباط با چندین کشور اروپایی، کشور آلمان را به عنوان کشور هدف خود در مراودات بین المللی قرار داده است و با دانشگاه های استراسبورگ و انسام فرانسه نیز تبادل دانشجو و استاد دارد.

در ادامه این نشست معاونین و رؤسای دانشکده های دانشگاه نیز به بیان مسائل مرتبط با حوزه کاری خود پرداختند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

از خطر شیوع آنفلوانزای مرغی در کشور تا چاقی شکی نیمی از مردان ایرانی

حوزه سلامت در هفته قبل با رویداد‌های مواجه بود که در این بسته خبری به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *