معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > تبدیل خدمات درمانگاهی سلول‌های بنیادی،به بیمارستان/آمادگی برای اجرای طرح‌های شیرین سازی آب دریا

تبدیل خدمات درمانگاهی سلول‌های بنیادی،به بیمارستان/آمادگی برای اجرای طرح‌های شیرین سازی آب دریا

رئیس جهاد دانشگاهی از آمادگی این نهاد برای اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا خبر داد و گفت: در زمینه پرورش ماهی در قفس و توسعه مراکز ناباروری نیز آمادگی لازم را داریم.

طیبی

به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی صبح امروز دوشنبه به مناسبت افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی در استان بوشهر با حضور در این استان ضمن افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی با استاندار بوشهر نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر طیبی در دیدار با استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم مراکز علمی در توسعه کشور اظهار داشت: نقش مهم جهاد دانشگاهی در حوزه علم و فناوری بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم در استان بوشهر نیز شاهد پویایی و موفقیت این مجموعه باشیم.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی ۲۰ درصد از کمک‌های وجوه عمومی استفاده می‌کند، یادآور شد: از مدیریت ارشد استان بوشهر انتظار داریم از مجموعه جهاد دانشگاهی استان به عنوان یک نهاد نوپا در این استان مهم حمایت کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در حوزه نفت، فعالیت‌های خوبی توسط این نهاد در دست انجام است، گفت: در حفاری‌های هوشمند و صنایع بالادستی نفت و همچنین آموزش‌های تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی و دوره‌های بهره‌برداری، تامین و نگهداری قطعات، اقداماتی توسط مجموعه جهاد دانشگاهی انجام شده است.

دکتر طیبی اضافه کرد: در کشت گیاه آلوئه ورا و تبدیل ژل آلوئه ورا به محصولات دیگر و همچنین فرآوری این محصول و بومی سازی و اصلاح نژاد گیاهان دارویی و سایر فعالیت‌های دارویی، تحقیقات ارزشمندی توسط جهاد دانشگاهی انجام شده ، ضمن اینکه جهاد دانشگاهی ظرفیت لازم برای شیرین سازی آب دریا را دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر استانی ساحلی است در زمینه پرورش ماهی در قفس در مرحله تولید انبوه قفس و تجهیزات لازم برای تقویت این صنعت آمادگی لازم داریم.

رئیس جهاد دانشگاهی یادآور شد: در زمینه توسعه مراکز ناباروری، درمان برص، زخم‌های دیابتی، مرکز ذخائر ژنتیک و سایر حوزه های علمی و پژوهشی هم ظرفیت لازم را داریم.

دکتر طیبی افزود: از طریق موسسه رویان، ۷۰۰ دوره آموزشی در ۷ گروه تخصصی در سطح کشور راه‌اندازی می‌کنیم و برای توسعه علم و فناوری از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی در پایان خاطرنشان کرد: استان بوشهر با وجود جمعیت کم، ظرفیت‌های بسیار زیادی در عرصه‌های دریا، نفت، انرژی، کشاورزی و … دارد و استاندار بوشهر هم با تلاش‌های بی شائبه نقش مهمی در توسعه استان بوشهر داشته است.

خدمات درمانگاهی سلول‌های بنیادی، به بیمارستان سلول‌درمانی تبدیل می‌شود

رییس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در حوزه پزشکی به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم افزود: در زمینه سلول‌های بنیادی، جهاد دانشگاهی ضمن به‌روز بودن و حرکت همگام با علم روز دنیا و کاربردی‌شدن پژوهش‌ها، خدمات درمانگاهی این علوم، به بیمارستان سلول درمانی تبدیل می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه بوشهر، دکتر حمیدرضا طیبی همچنین صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی در بوشهر، اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، دریا، شیلات و همچنین مسائل فرهنگی و علوم انسانی و اجتماعی است و افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی نقش مهمی در ایجاد فناوری‌های گوناگون و  اجرای پژوهش‌های مختلف در این استان دارد.

وی با بیان اینکه تامین قطعات طرح‌های مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از برنامه‌های جهاد دانشگاهی است، گفت: تامین قطعات مورد نیاز و ارائه آموزش‌های تخصصی با استفاده از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی از سیاست‌های این نهاد علمی و پژوهشی است.

رئیس جهاد دانشگاهی از طراحی و ساخت دکل‌های حفاری توسط جهاد دانشگاهی خبرداد و خاطرنشان کرد: در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، طراحی و ساخت دکل‌های حفاری انجام شده و تولید قطعات انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و قطعات برقی و الکترونیکی در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه پژوهش‌ها در جهاد دانشگاهی کاربردی شده تاکید کرد: اساساً جهاد دانشگاهی فرهنگ‌سازی استفاده از توان کشور در حوزه‌های مختلف و فناورانه را در دستور کار دارد و  با ارائه آموزش‌های تخصصی، پژوهش‌ها را در حوزه‌های مختلف کاربردی می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به پیشرفت در حوزه کشاورزی افزود: پژوهشکده گیاهان دارویی در کشور ایجاد شده که ضمن اصلاح نژاد، در بومی سازی، کشت، تولید گیاهان و فرآورده‌های بهداشتی فعالیت دارد.

انتهای پیام

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *