معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > تبدیل "صحا" به صندوق حمایت از صنایع پیشرفته بر اساس احکام برنامه ششم

تبدیل "صحا" به صندوق حمایت از صنایع پیشرفته بر اساس احکام برنامه ششم

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از تبدیل شدن "صحا" به صندوق حمایت از صنایع پیشرفته بر اساس احکام دائمی برنامه ششم توسعه کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی وحدت، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صحا در نشست مشترک با مدیران جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی با اعلام این خبر اظهار کرد: هدف‌گذاری اصلی صحا در طول این سال‌ها حمایت از شرکت‌های خصوصی با سابقه تولید محصول در حوزه‌های مختلف صنایع الکترونیک بوده است.

وی افزود: ارائه تسهیلات با نرخ ترجیحی ۵ تا ۱۵ درصد و صدور ضمانت‌نامه‌های معتبر که در زمره تضامین معتبر معاملات دولتی هم قرار گرفته است، از جمله مهمترین فعالیت‌های صحا به شمار می‌رود.

وحدت خاطرنشان کرد: صندوق حمایت از صنایع الکترونیک تا پایان سال ۱۳۹۵ بیش از ۱۲۰۰ قرارداد را با مبلغ بیش از ۳۷۰۰ میلیارد ریال در کارنامه خود دارد. تاکنون بیش از ۹۲۳  قرارداد به ارزش ۱۷۴۰ میلیارد ریال آن تسویه شده است. البته اعطای تسهیلات مالی صحا به فعالان بخش خصوصی و تعاونی حوزه صنایع الکترونیک کشور در ۴ سال اخیر بیش از ۸۰ درصد مجموع فعالیت صندوق بوده و این آمار در سال ۱۳۹۵ با توجه به افزایش سرمایه به شدت یافته است؛ به نحوی که آمار اعطای تسهیلات مالی صحا در سال ۱۳۹۴ معادل با نیمی از مجموع تسهیلات مالی سال‌های قبل از آن بوده است.

مدیرعامل صحا خاطرنشان کرد: توسعه بازار و شرکت در نمایشگاه‌ها، اخذ تاییدیه‌های بین‌المللی، جوینت شدن شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی جهت انتقال فناوری به کشور، تولید بدون کارخانه، لیزینگ فعالیت‌های پژوهشی و حمایت از صندوق های خطرپذیر (V.C) از جمله حمایت‌های صحا به شمار می‌رود.

وحدت یادآور شد: بر اساس بند ۲ ماده ۶۹ احکام دائمی “صحا” از صندوق حمایت از صنایع الکترونیک باید به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تغییر کند. هم‌اکنون اساسنامه با همکاری سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شده و بزودی جهت تصویب به هیات وزیران ارائه خواهد شد.

وی اظهار کرد: همچنین جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی با توجه به سابقه درخشان و حوزه فعالیت‌های گسترده می‌تواند در همکاری با صحا از شرکت‌های خصوصی حمایت کند و با تعریف مگاپروژه‌هایی با هدف تقویت توان شرکت‌های داخلی و فعال کردن آنها در زنجیره تامین اقدام کند و این شرکت‌ها هم می‌توانند از تسهیلات و حمایت‌های صحا برای اجرای قراردادها بهره مند شوند.

انتهای پیام

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *