معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > تدوین بسته اجرایی آموزشهای مهارتی توسط دانشگاه علمی کاربردی

تدوین بسته اجرایی آموزشهای مهارتی توسط دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه به نمایندگی از وزارت علوم تا پایان خردادماه بسته اجرایی آموزش های مهارتی و نظام صلاحیت حرفه ای را تدوین می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدحسین امید در اولین نشست روسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی با هیات رئیسه دانشگاه در سال ۹۶  گفت: پس از تدوین بسته اجرایی آموزش های مهارتی و نظام صلاحیت حرفه ای توسط این دانشگاه این بسته به وزارت علوم و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاوتی ارائه خواهد شد.

وی افزود: سند اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسید و بر این اساس تکالیف دستگاهها در این سند مشخص شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: براساس این سند وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز مکلف است تا پایان تیرماه بسته اجرایی آموزش‌های مهارتی و نظام صلاحیت حرفه‌ای را با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه دهد.

امید با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی متولی نظام آموزش مهارتی در کشور است، اظهار داشت: باتوجه به نامگذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری این دانشگاه نقش زیادی در اجرا و تحقق این شعار دارد.

وی عنوان کرد: ۲۵ سال از عمر دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌گذرد و این دانشگاه ظرفیت لازم را دارد تا بخشی از خواسته‌های مقام معظم رهبری و رئیس جمهور را در زمینه اشتغال تامین کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه تمامی مراکز این دانشگاه باید تا پایان امسال دارای اساسنامه شوند، افزود: اساسنامه مراکزی مورد تایید قرار می‌گیرد که از امکانات کافی، مدرسان برجسته، استاندارد فضا و کیفیت‌های آموزشی مطلوب برخوردار باشند.

امید با اشاره به سطح بندی مراکز این دانشگاه نیز گفت: حدود ۶۰۰ مرکز این دانشگاه ارزیابی شده اند که براساس نتایج آن تعدادی از آنها شرایط لازم برای ادامه فعالیت را ندارند.

وی تاکید کرد: بنابراین مراکزی که ضعیف هستند حذف و مراکزی که در حد انتظار نیستند نیز به آنها فرصت زمانی داده می شود تا ارتقا پیدا کنند و خود را با استانداردهای دانشگاه تطبیق دهند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت علوم در حال امضا است امسال مراکز نوآوری و رشد در کنار مراکز علمی‌کاربردی، توسعه خواهند یافت.

همچنین ببینید

برگزاری کلاس‌های نوروزی آنلاین همراه با استاد به کمک استارت آپ‌ها

یکی از استارت آپ‌ها موفق به ایجاد سامانه‌ای در حوزه تدریس آنلاین شده است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *