معماری
خانه > اخبار آزمون کارشناسی ارشد > تشکیل ۱۰۰ انجمن اسلامی دانشجویی در دانشگاه های خارج

تشکیل ۱۰۰ انجمن اسلامی دانشجویی در دانشگاه های خارج

دانشجو.دانشگاه
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: حدود ۱۰۰ انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه های خارج از کشور تشکیل شده که حدود ۶۰ انجمن آن فعال است .

حجت الاسلام سید ابومحمد مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حضور تشکل های دانشجویی در دانشگاه های خارج از کشور گفت: حدود ۱۰۰ انجمن اسلامی دانشجویان در کشورهای خارجی تشکیل شده که البته همه آنها فعال نیستند.

وی ادامه داد: هیات ها و گروه های دانشجویی نیز در امریکا و کانادا  وجود دارند که ما به دلیل ارتباط نداشتن با آنها انجمن دانشجویی نداریم، نمایندگان ما در این کشورها خود دانشجویان هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور درباره تعداد دانشجویان ایرانی خارج از کشور و آمار دقیق آنها اظهار کرد: مقرر شد که وزارت علوم، وزارت بهداشت، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مورد امور دانشجویان خارج و هر نهادی که با دانشجویان ایرانی خارج از کشور در ارتباط است، آمار خود را به وزارت خارجه ارائه کند تا این وزارتخانه آمار نهایی این دانشجویان را در خارج از کشور اعلام کند.

وی ادامه داد :در حال حاضر حدود ۶۰ تا ۸۰ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور حضور دارند که بیشتر آنها در کانادا، آمریکا، مالزی، اروپای غربی و هند هستند.

همچنین ببینید

برگزاری کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام"

کنفرانس "عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام" ، ۳۰ آذر ماه امسال در دانشگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *